Kilit İsim Yasin Sancar da Aranıyor !

Kilit İsim Yasin Sancar da Aranıyor !
Advert
Egemen Gazetesi sahibi gazeteci Hakan Denizli’nin uğradığı silahlı saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan biri tetikçi 4 sanık tutuklanarak cezaevine konulmuştu..
Ancak yaptığımız araştırma dosyanın henüz kapanmadığını beşinci bir ismin daha aranmakta olduğunu ortaya çıkardı..
Azmettirici olduğu ileri sürülen Veysi Cengiz’in ortağı olduğu belirtilen Yasin Sancar da polis tarafından aranıyor..
Sancar’ın olayın en kilit ismi olduğu, yakalanması halinde alınacak ifadesi doğrultusunda olayın şifrelerinin çözüleceği kaydediliyor.. “Belediye Meclis’ine kadar uzanabilir mi.?” sorusu zihinlerdeki yerini koruyor.. 
Zira gazeteci Hakan Denizli’yi yaralayan saldırgan Tuncay Alparslan, ifadesinde “Bana bir bankamatik maaş kartı, bici bici tezgahı veya bir büfe yeri sözü verdi. Şimdiye kadar da 7 bin 200 lira nakit para ödediler..” demişti.. 
BİR ÖNCEKİ HABERİMİZ... 
Hatırlandığı üzere konuya ilişkin bir önceki haberimiz şöyleydi:
Cinayet Bürosu ekipleri, yürüttükleri titiz çalışma sonucu tetikçi Tuncay Alparslan ile (24), olay sırasında motosikleti kullanan Sezer Özeral, arabulucu Ersin E. ve azmettirici olduğu ileri sürülen Veysi C’yi tek tek gözaltına aldı. 
Polis saldırıdan sonra zanlıların kaçış güzergahını çok yönlü olarak çıkartıp bu yerlerdeki güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yaklaşık 43 güvenlik kamerasının saatler süren kayıtları saniye saniye izlenerek gazeteciyi vuran şahsın Tuncay A. (24) olduğu, motosikleti ise Sezer Ö.'nün kullandığı belirlendi. 
Polis zanlıları yakalamak çok sayıda adrese baskın düzenledi. Yapılan baskınlar sonucunda yakalanacağını anlayan gazeteciyi vuran zanlı Tuncay Alparslan silahıyla birlikte polise teslim olmak zorunda kaldı.
Ardından saldırıda motosikleti kullanan zanlı Sezer Özeral, azmettirici Veysi C. ve aracı Ersin E. de gözaltına alındı.
Gazeteci Hakan Denizli’yi silahla yaralayan Tuncay Alparslan emniyette sorgulandı.
objektifa.com haber portalı silahlı saldırgan Alparslan’ın polise verdiği ifadenin ayrıntılarına ulaştı.
Saldırganın ifadesinde, “Olay sonrası Veysi C., poliste ve adliyede kişisel husumet şeklinde ifade vermemi istedi.. Ancak ben gerçekten Hakan Denizli’yi tanımıyordum ve hiçbir husumetim yoktu. Ayrıca bu kişi bana bir bankamatik maaş kartı, bici bici tezgahı veya bir büfe yeri sözü verdi. Şimdiye kadar da 7 bin 200 lira nakit para ödediler..” dediği ileri sürüldü..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”Aladağ-Akören Yolu Artık Bitirilmeli..”
”Aladağ-Akören Yolu Artık Bitirilmeli..”
”Gazilerimizden Asla Vazgeçemeyiz..”
”Gazilerimizden Asla Vazgeçemeyiz..”