Advert Advert

Adana MHP’nin Tarihi-Ahlaki Sınavı!

Adana MHP’nin Tarihi-Ahlaki Sınavı!
Advert
ALİ PEKMEZCİ
 
Komisyonda görüşülmekte olan Adana Büyükşehir Belediyesi idaresinin 169 milyon liralık borçlanma talebi, kente hizmet olarak mı geri dönecek, yoksa bu parayla Sözlü dönemi müteahhitlerinin alacağı mı ödenecek.?
Önümüzdeki ay Büyükşehir Meclisinde  görüşülecek olan Zeydan Karalar’ın borçlanma talebine AK Parti gurubu red oyu vermekte kararlı.. Ancak Cumhur İttifakı’nın öteki ayağı MHP’nin borçlanma talebine evet diyebileceği konuşuluyor..
MHP’nin borçlanmaya sıcak tavrı hizmete ve yatırıma ya da işçi alacaklarına değil; Hüseyin Sözlü döneminden alacaklı olan ve MHP’ye yakınlığıyla bilinen müteahhitlere ilişkin.. 169 milyon liralık borçlanmanın meclisten geçmesi halinde önceliğin müteahhit alacaklarının  kapatılmasına tanınacağı ileri sürülüyor..
Bunlar arasında iki dev firma hemen dikkati çekiyor.. 
NATA ve MET-GÜN..
NATA, 100 milyonlarca liralık paket köprü yapım ihalesini alan meşhur firma.. NATA, hakedişlerinin bir kısmını yaptı ama ortada gözle görülür elle tutulur bir eser-hizmet yok..
MET-GÜN ise Devlet Bahçeli Köprüsü ihalesinin  yüklenici firması.. O da hakedişinin yüzde 70’ini yapmış durumda; gelin görün ki ortada köprü falan yok.. Üstelik MET-GÜN 31 Mart seçimlerinden iki gün önce Büyükşehir Belediyesi’ni icraya vermişti..
MHP Büyükşehir gurubu, borçlanmaya evet diyerek Adana’da ittifakı bozup müteahhitlerini mi gönendirecek.?
Adana MHP, Temmuz’un ikinci haftasında Adana’da tarihi ve ahlaki bir sınavdan geçecek. 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı