Advert Advert

”Tamamına Yakını İşine Geri Döner”

”Tamamına Yakını İşine Geri Döner”
Advert
İş hukuku uzmanı CHP Adana 26. Dönem milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından işten  çıkartılanların tamamının görevine tekrar dönebileceğini söyledi.. 
Türkiye  genelinde ve Adana’da konuyla ilgili kazandığı davalarla tanınan Av. Türkmen, “Bu konuda Yargıtay’ın emsal kararı var.. Bankamatikçi olduğu belgelerle ispatlanamayan gerçek emekçiler yargı yoluyla ekmeğine tekrar kavuşur..”  açıklamasında bulundu..
Av. Türkmen şunları söyledi:
“CHP’li olduğunu söyleyen bir belediyenin emek ve işçi hakları noktasında çok titiz davranması gerekir.. Büyükşehirde nasıl bir yol izlendiğini bilemiyorum.. Bir defa işçilere imzalatılmaya çalışılan o belge tam bir garabet.. Hukuken hiçbir geçerliliği yok.. Hangi akla hizmet yapılıyor onu da bilmiyorum.. Belediyenin görevine son verdiği işçisinden alacağı varsa davasını açar..
Ayrıca Yargıtay’ın konuya ilişkin çok net bir kararı var.. Bu nedenle Adana Büyükşehir Belediyesinin işten çıkardığı kişilerin neredeyse tamamına yakını olan mahkeme kararıyla görevine iade edilebileceğini söylemek mümkün..”
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı