Advert Advert

Bahçeli’den Altı Çizilecek Çağrı

Bahçeli’den Altı Çizilecek Çağrı
Advert
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’den topluca işten çıkartılan çalışanlarla ilgili ortaya çıkan soruna dair “Hukuki çerçevede, meşruiyet içinde arkadaşlarımıza desteğiniz devam etsin” çağrısında bulundu..
Devlet Bey’in açıklamasının en vurgulayıcı tarafı buydu..
MHP lideri neden hukuk ve meşruiyet çağrı yapmıştı.. Bir duyum mu almıştı, yoksa bazı muhtemel olumsuz davranışların önünü kesmeye mi yönelikti.!
Bunu bir kenara not düşmek gerekiyor.. 
Bahçeli ayrıca “Genel Merkez olarak bizler de buradan sorunun takipçisiyiz ve yanınızdayız” mesajını da verdi. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı başkanlığındaki bir heyet, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’den topluca işten çıkarılan çalışanlarla ilgili yaşanan sorunu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye arz etti. Heyette Bünyamin Avcı’dan başka ayrıca Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK Üyesi Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyesi Uğur Öztürk, İl Başkan Yardımcıları Şevki Kaya ve Diren Özgül de yer aldı.  
CHP’li Zeydan Karalar başkanlığındaki Adana Büyükşehir Belediyesi ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden 28 Haziran 2019’da başlayan tenkisatta ilk olarak 440 işçinin iş akitleri sona erdirilmiş ve bu sayının bin 750’yi bulacağı bildirilmişti. Adana’da ekonomik ve sosyal maliyeti ağır olan söz konusu tenkisatın “İşçi kıyımı” olduğunu belirten MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Genel Merkezinin de desteğiyle mağdurların işlerine iadesi yönündeki çabasını sürdürüyor.  
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı