“Aydoğan’ın Arkasında Yakınınız mı Var?”

“Aydoğan’ın Arkasında Yakınınız mı Var?”
Advert
Gazeteci Rifat Söylemez, Efsane Radyo’da (100.7) bugün yine bir gazetecilik resitali sundu.. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde ihalelere boğduğu AYDOĞAN REKLAM’ı masaya yatıran Söylemez, “İnsanın sorası geliyor, bir yakını bu firmaya ortak mı diye..” şeklinde yorum yaptı..
Programdan satırbaşları:
“Aydoğan Reklam, Zeydan Bey Seyhan Belediye Başkanı olmadan önce Saydam Caddesi’nde kartvizit basan sıradan bir firmaydı.. Şimdi maşallah Metal Sanayi’nde 3 bin metrekarelik alanda dev bir tesise dönüştü, yanındaki arsayı da satın aldı, ilave olarak mutfak imalatına da başladı..
Zeydan Bey, gerek belediye kasasından gerek Seyhan İmar AŞ aracılığıyla Aydoğan’a neden bu kadar imtiyaz tanıdı; milyonlarca (eski parayla trilyonarca) liralık ihaleye boğulan Aydoğan’ın arkasında bir yakın akrabası var mı acaba diye insanın sorası geliyor..
Tanıtım reklamcılık vs. konulardaki ihaleler hep  21-f’ye göre pazarlık usulüyle yapılmış ve ne ilginçtir AYDOĞAN REKLAM’dan başka da katılan, dosya alan olmamış..
Üstelik birçok ihaleyi de 31 Mart seçimlerinden ya birkaç hafta ya da iki ay önce gerçekleştirmiş, ihale süresi seçim sonuna sarktı.. 
Zeydan Bey, Seyhan Belediyesi bünyesindeki İMAR AŞ’nin Genel Kurulunu neden 10 Nisan’da yaptı.? Halbuki Akif Başkan daha mazbatasını bile almamıştı.. Nedir bu, yangından mal mı kaçırıyorsunuz.? Zeydan Başkan, Seyhan Belediyesini hala arka bahçesi olarak mı görüyor.?  
Yeni Başkan Akif Akay’a düşen görev, bu süreci ve ihaleleri sorgulamak, aydınlatmaktır.. Adana kamuoyuyla da paylaşmasını bekliyoruz.. Devletin adliyesi, savcılar orada..”
Bilindiği gibi seçim kampanyası boyunca Zeydan Karalar “Adanalı Mert’tir” sloganını kullanmıştı.. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı