İl Başkanı Avcı, İma Etti!

İl Başkanı Avcı, İma Etti!
Advert
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’den topluca işten çıkartılanlara değindi ve bu bağlamda İYİ Parti milletvekili İsmail Koncuk’a tepki gösterdi.
Başkan Avcı, “İşçi kıyımı yapılırken Cumhur İttifakı’nın değerli meclis üyelerine ne yapacaklarını dikte etme cüretinde bulunmak hiç kimsenin haddi değildir.” şeklinde konuşarak borçlanmaya karşı olduklarının ipucunu verdi.
Zeydan Karalar’ın 169 milyon liralık borçlanma talebi geçen hafta Plan ve Bütçe Komisyonunda gündeme alınmamış ve  sıra bu maddeye geldiğinde komisyon dağılmıştı..
İYİ Parti milletvekili Koncuk, konuya ilişkin açıklamasında “Adana BüyükşehirbBelediye Meclisinin bir an önce, Başkan Zeydan Karalar’a borçlanma yetkisini vermesi şarttır. Söz konusu, Adana ve Adanalı ise, herkesin siyaset üstü bir anlayışla davranması yakışan bir davranış olacaktır.” demişti.. 
Komisyondan çıkmamış olsa da borçlanma talebi CHP’li Başkan Zeydan Karalar tarafından bu haftaki Büyükşehir Belediye Meclisi’ne resen getirilebilir.. 
“VEKİLİN DERDİ BAŞKA”
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, konuya ilişkin açıklamasında “Adana’da işçiler topluca sokağa atılıp eşleri, çocukları açlığa mahkûm edilirken sesi çıkmayan bir Adana milletvekili, Büyükşehir Belediyesi’nin borçlanma yetkisini dert edinmiş. Dahası, bu yetkinin şu ana kadar verilmemiş olmasını da ‘Siyaseten ve ahlaken doğru değil’ sözleriyle yaftalamış.” ifadesini kullandı. 
“HEDEF SAPTIRMASI AYIPTIR, ÇİRKİNDİR”
Avcı, şöyle devam etti:
“Birincisi; sayın milletvekili Adanalıdır, eğitimcidir ve sendikacıdır. Buna rağmen, binlerce işçinin, on binlerce ailenin perişan olma durumu ortada iken birilerine yaranma çabasıyla hedef saptırması ayıptır, çirkindir. Sendikacının, milletvekilinin önceliği işçiler olmalı. İkincisi; Cumhur İttifakı’nın çok değerli meclis üyelerini ve temsil ettikleri siyasi iradeyi ‘Siyaseten ve ahlaken’ suçlayacak en son kişidir kendisi.”
“HİÇ KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR”
Avcı, şunları söyledi:
“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin iyi niyetleriyle, Hareketimizin enerjisini ve imkânlarını kullanarak en üst makamları işgal edip Ülkücü-Milliyetçi Hareketi sırtından hançerleyenlerden, vefasızlık hastalığına tutulanlardan alınacak hiçbir ders yoktur. Cumhur İttifakı’nın değerli meclis üyelerine ne yapacaklarını dikte etme cüretinde bulunmak ise, hiç kimsenin haddi değildir.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı