İtfaiye Sınıfta Kaldı, İmdada TOMA’lar Yetişti!

İtfaiye Sınıfta Kaldı, İmdada TOMA’lar Yetişti!
Advert
Yeşiloba Mahallesi'ndeki (Metal Sanayi) plastik geri dönüşüm fabrikalarında çıkan yangın Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin yetersizliğini gözler önüne serdi.. 
Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri çok sayıda araçla 2,5 saat devam eden yangına gecikmeli müdahale etti.. İtfaiye araçlarına su basan pompanın arızalandığı ileri sürüldü.. 
Yangın nedeniyle fabrikadan zaman zaman patlama sesleri de duyuldu.. 
Bu arada, alevlerin bulunduğu bölgede bazı araçların da olduğu öğrenilirken, alevlerin çevredeki işyerlerine sıçraması önlenemedi..
Adana Vali Vekili Mustafa Aydın’ın da çalışmaları denetlediği bölgede polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. . 
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını denetledi.. Kısa sürede büyüyen yangına müdahalede itfaiye ekibinin yetersiz kaldığı gözlendi.. 
İtfaiyenin su taşımasında gecikmesi nedeniyle Emniyet Müdürü Aktaş talimat verdi ve olay yerine gelen 6 TOMA'nın yanısıra yangın bir söndürme helikopteri de çalışmaya dahil oldu. 
Öte yandan yangın, bitişikteki makine imalathanesine de sıçradı.. Buradaki LPG tankının patlama riskinin bulunması nedeniyle çevredekiler polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı