Advert Advert

Söylemez: İntihar Derinlemesine Araştırılmalı

Söylemez: İntihar Derinlemesine Araştırılmalı
Advert
Silahıyla yaşamına son veren Adana Demirspor kulübü eski yöneticilerinden İzzettin Turgut’un ölümü gündemden düşmüyor..
Bu sabah Efsane Radyo’daki (100.7)  programında konuya değinen gazeteci Rifat Söylemez, Turgut’un tefecilere olan borçlarından dolayı hayatına son verdiği iddiasını tekrarladı..
Konuya ilişkin medyada yer alan haberleri masaya yatıran Söylemez, Adana Günaydın Gazetesi’nin “Mangaldaki Köz” başlıklı köşe yazısına ve bir kebapçıya özellikle  dikkati çekti..
Adana Demirspor Kulübü eski Başkanlarından Bekir Çınar’ın da tefeciler yüzünden intihar ettiğini hatırlatarak, “Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet bu konunun üzerine gitmelidir..” şeklinde konuştu..
 
GÜNAYDIN’IN ÇOK KONUŞULAN YAZISI..
 
İzzettin Turgut’un yaşamına son vermesi üzerine, Adana Günaydın Gazetesi “Yenilir yutulur iddialar değil.“ başlığıyla şu köşe yazısını yayınlamıştı: 
“Elbette ki, Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, işadamı İzzettin Turgut’un ölümü ile ilgili özel bir ekip kurup, kardeşinden sonra neden intihar ettiğini araştıracaktır.
Çünkü Adana’nın mali büro ve organize suçlar masası gibi çok ciddi ekipleri var. 
Bütün yakınları, “İntihar edecek biri değildi” diyor. Dostlarına pozitif enerji veren ve çevresi tarafından sevilen, sayılan, itibar gören işadamı İzzettin Turgut’un neden intihar ettiği, çevresiyle olan ekonomik bağlantıları, tefecilerin baskısı, tacizi, en yakın arkadaşlarından faizli para alıp almadığı gibi iddialar aydınlatılacaktır.
Eğer borç aldığı en yakın arkadaşının baskıları sonucu böyle bir intihar gerçekleştiyse elbette bu iddiaları da Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ortaya çıkaracaktır. Banka hesaplarını araştıracak olan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, elbette yapılan telefon konuşmalarını da tek tek çözecektir.
Çünkü Adana’da kime sorarsanız sorun; en yakın arkadaşları dahi böyle dünya tatlısı bir adamın intiharına ihtimal vermiyor.
Sosyal medya hesaplarına da göz atın. Çevresi tarafından plaketlerle ödüllendirilen, gittiği yerlerde saygıyla karşılanan yardımsever bir işadamının intiharı akıllarda soru işareti bırakıyor.
Hatırlarsanız Adana Demirspor Başkanı Bekir Çınar da intihar etmişti. 
Şimdi İzzettin Turgut, kardeşi ve Bekir Çınar’ın intiharlarının ardından bakalım Emniyet Müdürü Zafer Aktaş nasıl bir yol izleyip, olayları aydınlatacak.? Bakalım mangaldaki külün ardından köz çıkacak mı ya da mangalın sahibi köz gibi buharlaşacak mı? 
Yoksa sırada başka işadamları da mı olacak, bekleyip göreceğiz.”
 
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı