İhaleye Tepe Kamerası Koydurttu!

İhaleye Tepe Kamerası Koydurttu!
Advert
Yaklaşık 10 milyon lira bedellli Adana Ticaret Odası hizmet binası ihalesinin 1. etabı (kaba inşaat) yarın ATO’da gerçekleştirilecek..
İhale, ATO Meclis üyesi Mehmet Şahbaz’ın girişimi üzerine tepe kamerasıyla kayıt altına alınacak..
Fethullah Gülen’in talimatıyla ATO’nun 8 milyon 800 bin TL’sini Bank Asya’ya yatırarak FETÖ'ye yardım suçu işlediği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Başkan Atilla Menevşe’den daha ziyade Başkanvekili Yücel Bayram ihalede etkin rol oynuyor.. Sembolik Başkan görüntüsü veren Atilla Menevşe’nin, Başkanvekili Bayram’ın ‘gölge başkanlığına’ sıcak bakıyor.. 
Ancak Meclis üyesi Mehmet Şahbaz ATO tarihinin en büyük ihalesi için kolları sıvadı.. Şahbaz, dev ihalenin şaibeli bir hale dönüşmemesi için yarın salona tepe kamerası koydurtma kararı aldı.. 
Buna rağmen Adana’nın gözü kulağı bu ihalede olacak, kim kazanacak, perde arkasında bir konsorsiyum oluşturulacak mı.?
Takipçisiyiz.!
Bilindiği gibi projenin yeterlilik ihalesi için Adana dışından üç, Adana’dan da sekiz firma olmak üzere toplam 11 firma dosya almıştı.. Bunlardan ikisi yeterli görülmezken, bir firma da şartname almasına karşılık teklif vermemişti.. 
2015 yılındaki muhammen bedeli 28 milyon lira olan ATO hizmet binası ihalesinin 2019 yılı rakamı son derece gizli tutuluyor.. Ancak yaklaşık 50 milyon lirayı bulacağı tahmin ediliyor.. Bunun 40 milyon lirası da ikinci etap (ince işler) ihalesi için öngörülüyor.. 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Yüreğir’e Sivil Toplum Merkezi
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı
Çok Sayıda Esnaf Gözaltına Alındı