Advert

Aile Cezayı Az Buldu, Sanık Tahliye Edildi

Aile Cezayı Az Buldu, Sanık Tahliye Edildi
Aile Cezayı Az Buldu, Sanık Tahliye Edildi Admin Ali Pekmezci
Advert

Mersin'de 6 yaşındaki Ekin ve 9 yaşındaki Evrim Çakmakçı kardeşlerin ölümü, İlknur Emine Yalçın'ın da yaralanmasına neden olan ve yargılandığı yerel mahkemede 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edilen sürücü, yeniden yargılama sonucu Adana Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nde görülen duruşmada tahliye edildi.

Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti sürücü Ramazan Topal'a 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 4 yıl 2 ay ceza vermişti. Ailenin İstinaf Mahkemesi'ne yaptıkları itiraz sonucunda başvuru üzerine Adana Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nde gelen dava bugün görüldü. Duruşmaya hayatını kaybeden Ekin ve Evrim Çakmakçı'nın anne, babası, avukatları katılırken, tutuklu yargılanan otomobil sürücüsü 68 yaşındaki Ramazan Topal da SEGBİS ile katıldı.

"Keşke onlar yerine ben ölseydim, mekanları cennet olsun"

Mahkemede savunma yapan sanık Ramazan Topal, "Herhangi bir yüz kızartıcı suç işlemedim. 1970'den bu yana hiç kaza yapmadım. Keşke onlar yerine ben ölseydim. Mekanları cennet olsun, ailelerine başsağlığı diliyorum. Kazanın olduğu yaya geçidi usulüne uygun yapılmadığı gibi herhangi bir ışıklandırma yok. Karayolları gereken önlemi almalı" diye konuştu.

Baba Ali Çakmakçı da sanığın ifadelerinin tutarsız olduğunu, yolun sağ şeridinin boş ve çocukları görememesinin mümkün olmadığını belirterek, "Sanığın kaza anında araçta olan eşi ve kızı, çocukları gördüğünü fakat kendisinin karşıdan gelen araçların ışıklarının gözünü aldığını ve çocukları görmediğini söylüyor. Önceki ifadelerinde 50-60 kilometre hızla gittiğini sonrasında ise 40-45 kilometre hızla gittiğini söyleyip, hızının 94 kilometre olduğu tespit edildiği halde yalan beyanlarda bulunuyor" dedi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüreğirli Halil Can Karaş Şehit Düştü
Yüreğirli Halil Can Karaş Şehit Düştü
İYP'den ‘İnsanca Asgari Ücret’ Çıkışı
İYP'den ‘İnsanca Asgari Ücret’ Çıkışı