Advert

Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı...

Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı...
Bürosunda Avukata Bıçaklı Saldırı... Admin Ali Pekmezci
Advert
Adana Barosu’ndan açıklama: 
Baromuz mensubu meslektaşımız Av. Faruk ÖZKAN, 18.07.2019 günü (dün) ofisinde bıçaklı saldırıya uğramıştır.
Saldırıda meslektaşımız vücudunun muhtelif yerlerine aldığı bıçak darbeleriyle yaralanmıştır.
Baro Başkan Yardımcımız Av. Sabahattin GÜMÜŞ ve Baro Genel Sekreterimiz Av. Semih GÖKAYAZ olaydan haberdar olur olmaz Seyhan Devlet Hastanesine kaldırılan meslektaşımızı ziyaret etmişler ve yalnız bırakmamışlardır.
Her ne kadar mesleki bir faaliyet ile alakadar olmadığı ifade edilmekte, şahsi bir husumetten kaynaklı olduğu iddia edilse de meslektaşımıza ofisinde yapılan saldırı asla kabul edilemez.
Bugüne kadar Türkiye'nin birçok yerinde görevlerini yaparken meslektaşlarımız uğradıkları saldırılar sonucu yaralanmış ve öldürülmüştür.
Bu tür sözlü ve fiili saldırılar ne yazık ki sıradanlaşmış ve toplumda maalesef olağan hale gelmiştir. Bu çarpık ve sakat bakış açısını, anlayışı şiddetle kınıyoruz.
Adana Barosu olarak, her kimden ve nereden gelirde gelsin bu tür saldırıları  şiddetle kınıyoruz ve protesto ediyoruz.
Baromuz, her koşul altında avukata yapılan baskı, tehdit ve saldırıların karşısında yer alacak, bu anlayış ve davranışlarla mücadele edecektir.
Meslektaşımız Av.Faruk Özkan’a geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerimizi sunarken, bu menfur ve üzücü olay hakkında her türlü yasal işlemin takipçisi olacağımızın bilinmesini kamuoyuna saygıyla sunarız.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüreğirli Halil Can Karaş Şehit Düştü
Yüreğirli Halil Can Karaş Şehit Düştü
İYP'den ‘İnsanca Asgari Ücret’ Çıkışı
İYP'den ‘İnsanca Asgari Ücret’ Çıkışı