Özberk "Anne, İngilizce Öğrenmek Çok Kolay" Kitabını İmzaladı

Özberk
Advert

İngilizce öğretmeni Aylin Özberk ilk kitabı “Anne İngilizce öğrenmek çok kolay” için imza ve tanıtım etkinliğinde okuyucularıyla buluştu.

Nobel kitapevinde gerçekleşen tanıtıma özellikle öğrenci, veli ve eğitimcilerin yoğun ilgi göstermeleri dikkat çekti. Özberk, etkinlikte İlk kitabını yazma hayalini gerçekleştirme mutluluğunu ve heyecanını yaşadı. Aylin Özberk tanıtımda okuyucularına olan yaklaşımı ile verdiği  yanıtlar aydınlatıcı oldu.  20 yılı aşan eğitim tecrübesini “Anne İngilizce öğrenmek çok kolay” adlı oyunlu şarkılı kitabında paylaşan Özberk, çocukların yabancı dil gelişiminde ebeveynler için bir başucu kitabı olmasını istedi.  

Her eve girmesi gereken kitabın 0 ile 10 yaş arası çocukları olan ebeveynlerin faydalanabileceği ve yabancı dil eğitimine dönük metotları ve tavsiyeleri içeren kategorisinde tek kaynak olduğunu belirten Özberk,şunları kaydetti.

BAŞ UCU KİTABI OLMALI

“Ne kadar erken yaşta dil eğitimi başlanırsa, gelişimi ve ilerlemesi o kadar kolay ve hızlı olacaktır. Erken yaşta dil öğrenmeye başla­yan çocukların dil telaffuzlarının ve aksanlarının gelişiminin diğer çocuklara göre daha hızlı olduğu artık biliniyor. Erken yaşta dil öğrenimi alan çocukların geçmişten gelen kulak dolgunluğu söz konusu olduğu için ergenlik yaşlarına geldiklerinde ise, yabancı dillerini geliştirme becerileri maksimum düzeye çıktığı görülüyor.

Okul öncesi dönemde çocuklara yabancı dil doğrudan değil, oyunlarla, şarkılarla ve hikayeler ile dolaylı yollardan öğretilmelidir. Böylece çocuklar yabancı dille doğal ortamlarında karşı karşıya gelmiş olacaktır. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimseyecektir.Kitabımın çocuklarınızın yabancı dil gelişiminde ebeveynler için bir başucu kitabı olmasını dilerim” dedi.

İmza gününe katılan İngilizce severlerle kitap üzerine hoş sohbetler de eden Aylin Özberk en büyük amacının insanlara İngilizceyi sevdirmek  olduğunu vurguladı. Özberk kitap tanıtımının ardından etkinliğe katılanlar için kitabını da imzaladı.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da