Advert
MANŞET HABERLER

Turgut Özal Bulvarı'nda Mikro Tünel ve Üstgeçit İsyanı

Turgut Özal Bulvarı'nda Mikro Tünel ve Üstgeçit İsyanı
Turgut Özal Bulvarı'nda Mikro Tünel ve Üstgeçit İsyanı Admin Ali Pekmezci
Advert

Turgut Özal Bulvarı'nda yapımına 31 Mart seçimlerinden önce başlanan iki adet üst geçit ve mikro tünel çalışmaları, bulvarı adeta şantiye alanına çevirdi. Seçimlerden önce betonları dökülen üst geçitler bulvarın iki tarafında da beton yığını olarak akıbetinin neticelendirilmesi için bekliyor. Asansörlü olarak projelendirilen üst geçitler daralan kaldırımlarda yayalara ve esnafları canından bezdirmiş durumda.

Yine seçimlerden önce, eski Başkan Hüseyin Sözlü tarafından başlatılan  Mikro Tünel Projesi de tamamlanamadığından, Özal Bulvarı'nda karnıyarık bir görüntü oluşmuş durumda. Bulvarın ortasında yapılan kazı çalışmasından dolayı bölgede trafik akışı yer yer tek şeritten sağlanıyor. 

Bölgede oturan halk tozdan, kirden, karmaşadan, bulvar üzerinde yüksek kiralar ödemesine rağmen ekonomik krizde iş yapmakta zorlanan esnaf, dükkanının önünü kapatan beton yığınları yüzünden kara kara düşünüyor. Trafik yoğunluğunun pik yaptığı sabah ve akşam saatlerinde bulvarı kullanan sürücüler de trafik sorununa tuz biber eken projelere tepki gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde ise konu ile ilgili TMMOB Adana İKK Sekreteri Erol Salman, plansız köprü ve üstgeçit projelerinin kamu zararı oluşturacağı uyarısında bulundu.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Barolardan Ortak Açıklama ve Tepki...
Barolardan Ortak Açıklama ve Tepki...
ddddd
Eczacılara ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ Anlatıldı
Eczacılara ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ Anlatıldı