Advert
MANŞET HABERLER

Odatv, Betül Yamanyılmaz Haberiyle Faka Bastı

Odatv, Betül Yamanyılmaz Haberiyle Faka Bastı
Odatv, Betül Yamanyılmaz Haberiyle Faka Bastı Admin Ali Pekmezci
Advert
Odatv, az önce CHP’li belediyelere ilişkin bir haberi servise koydu..
CHP’li belediyelere neler oluyor başlığı altında, “Adana Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Mehmet Akif Akay’ın, damadı emekli subay Erkal Şenyurt’u Özel Kalem Müdürlüğü'ne getirdiği ifade edildi. Ajans Adana'nın haberine göre, 5 yıldır bu görevi yürüten Betül Yamanyılmaz ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğü emrine atandı. Akay'ın bu atamasının ardından CHP içinde ciddi tepkilerin yükseldiği belirtiliyor” denildi.
Türkiye’nin en saygın haber portalı olarak bilinen Odatv’nin haberin kaynağı olarak AKP-MHP’li bir ajansı seçmiş olması dikkati çekti. 
Belli ki Soner Yalçın ve ekibinden, eski Özel Kalem Müdiresi Betül Yamanyılmaz’ın, Zeydan Karalar’ın en yakın arkadaşı Muhsin Yamanyılmaz’ın kızı olduğu gizlenmişti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar’ın, Seyhan’daki Özel Kalem Müdürünü neden Büyükşehir’e götür-e-mediği sorusunun sorulması da gerekmez miydi.!
Ayrıca, Odatv Adana’daki belediyelerde Özel Kalem Müdürlüğünün devlet memurluğuna atlama taşı olarak kullanılmakta olduğundan belli ki bihaberdi. Bu konunun Adana belediyelerinde ticarete dahi dönüştüğü biliniyordu. 
Akif Akay’ın damadı Erkal Şenyurt zaten devlet memuruydu (asker) ve maaşının düşmesine karşın bu görevi kabul etmişti. 
Odatv’nin konuya ilişkin haberi şöyle devam etti: 
İzmir’in yerel medyası Ege Medyası’nın aktardığına göre, İzmir'in Menderes Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Kayalar'ın, eski başkan Bülent Soylu'nun özel kalem müdürü Yavuz Selim Aktaş'ı görevden alarak yerine amcasının oğlunun eşi, eski belediye çalışanı Nuriye Kayalar'ı getirdiği belirtildi. Nuriye Kayalar'ın, aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yapıldığı da aktarıldı.
Ayrıca CHP'den Menderes Belediye Başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir de, Park Bahçeler Müdürü oldu. CHP Mendres İlçe Başkanının da Belediye şirketinin başına getirildiği iddia edildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
ddddd
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit