Advert
MANŞET HABERLER

“TOBB Lisesi Adana İçin Büyük Kazanç”

“TOBB Lisesi Adana İçin Büyük Kazanç”
“TOBB Lisesi Adana İçin Büyük Kazanç” Admin Ali Pekmezci
Advert
 

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, “Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)’nin ’81 İl’e 81 Okul Projesi’ ile Adanaya yapılan ‘TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin Adanamız için büyük kazanç olduğunu, okurken imkanlarının bol, mezun olduklarında da işlerinin hazır olduğunu söyledi.

Adana Ticaret Borsası (ATB) 16. Olağan meclis toplantısını açan Meclis Başkanı Osman Bağış, ekonomik anlamda Temmuz ayının zor geçtiğini söyleyerek “Merkez Bankasının faizleri düşürmesinin piyasalar için olumlu yansımalarını Ağustos ayında göreceğiz. Takip eden aylarda daha hareketli ve canlı geçecektir. Ayçiçeği ve mısır hasadı Adana ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır dedi. Üreticilerin girdi maliyetlerinin göz önünde bulundurularak taban fiyatlarının biran önce açıklanmasını istedi.

“İŞ HAZIR”

Gündem gereği söz alan Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, konuşmasında “Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)’nin 81 il’e yaptırdığı ’81 İl’e 81 Okul Projesi’ ile Adanaya yapılan ‘TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘ büyük kazançtır. Türkiye’de bir ilk olarak ‘Tarım ve Hayvancılık’ bölümlerini de içinde barındıran bu okul ilgili bölümleriyle, tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahip bölgemizin kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılayacaktır. 24 dersliğiyle yaklaşık 600 öğrenciye eğitim verecek bu okuldan mezun olanlar anında iş sahibi olma imkanına kavuşacaktır. Her öğrencisine burs sağlanacağı gibi dışarıdan gelecekler içinde ücretsiz yurt temin edilecektir. Ben Adana ve bölge insanlarımızı okurken imkanı bol, mezun olunca işi hazır olan bu okuldan yararlanmaya çağırıyorum. Çünkü Türkiye’de tarım ve hayvancılık çok önemlidir.” diye konuştu.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
ddddd
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...