Advert
MANŞET HABERLER

Protokolda En Sona İtildiler

Protokolda En Sona İtildiler
Protokolda En Sona İtildiler Admin Ali Pekmezci
Advert
Önceki gün hayatını kaybeden sinema sanatçısı Cengiz Sezici, İstanbul’da düzenlenen törenin ardından memleketi Adana’da toprağa verildi. 
Bu haberle ilgili olarak Adana Büyükşehir Belediyesi’nden gelen basın bülteninin, kentteki protokol sıralamasını ayaklar altına aldığı görüldü..
Cenaze törenine katılan CHP’li seçilmiş milletvekillerinin adının ALTIN KOZA Yönetim Kurulu Başkanı da dahil birçok isimden sonraya, hatta en sona atılmış olması  dikkati çekti.. Halbuki vekillerin sıralamadaki yeri kentin Valisinden hemen sonra, Büyükşehir Belediye Başkanından da önce.. 
Sıralama Garnizon Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Adalet Komisyonu Başkanı şeklinde devam ediyor.. 
CHP’li milletvekilleri Burhanettin Bulut ve Müzeyyen Şevkin’in bir hataya mı yoksa kasta mı uğradığı bilinmiyor.. 
Kesin olan şu; bülteni kaleme alan meslektaşlarımızın protokol sıralamasını iyi öğrenmesi gerektiği..  Ya da kendilerine bu noktada bir mahalle baskısı gelmiş olabilir mi.? Bilinmez.. 
Sanata ve sanatçıya saygı kadar seçilmişlerin itibarına da duyarlı olunması gerektiğinin altını kalın harflerle çiziyoruz.. 
İlgili haberdeki o bölüm şöyleydi:
“Cengiz Sezici’nin cenaze törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Altın Koza A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Menderes Samancılar, Nur Sürer, Bünyamin Satanoğlu, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Burhanettin Bulut ve Müzeyyen Şevkin, sanatçının sinemacı ve tiyatrocu arkadaşları, merhum sanatçının yakınları, sahne arkadaşları ve Adanalı tiyatrocular ile sinemacılar katıldı..”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
ddddd
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit