Advert Advert

Kadim Dostların Ortak Adamı: Şaban Acar

Kadim Dostların Ortak Adamı: Şaban Acar
Advert
Adana Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı'ndan tüm birimlere personelin mesai saatlerine uyumu hakkında yazı gönderildi. Yazının altındaki imza kadim dostlar Zeydan Karalar ve Murat Cevheribucak’ın ‘ortak adamı’ Genel Sekreter Şaban Acar’a aitti. 
Gönderilen yazıda, personelin mesai saatlerine uymadığı, bazen geç kaldığı, hatta bazen de mesai saatleri içerisinde görev yerlerini izinsiz ve mazeretsiz olarak terk ettikleri tespit edildiği belirtildi.
Büyükşehirde iş disiplininin bozulmaması adına mesai giriş ve çıkışlarında kartlı sistemin devreye alınması, kart sisteminin olmadığı yerlerde ise imza föylerinin düzenli olarak tutulması istenildi. 
Ayrıca "Göreve gelmeyen, geç gelen yada görev yerini erken terk eden personeller hakkında günlük tutanak tutularak İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına gönderilmesi, aksi halde sorumlu birim amirleri hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağının bilinmesi" ibaresiyle hem personel hem de bürokratlar uyarıldı.
İşin tuhaf yanı bu belgede Zeydan Karalar’ın birlikte çalışma kararı aldığı Genel Sekreter Şaban Acar’ın  imzasının bulunmasıydı. Belediyenin borçlar da dahil disiplinsiz bir noktaya gelmesindeki en büyük pay sahiplerinden birinin böyle bir uyarıda bulunması, “Adana’da kuraldır.. Cesedi öldürene sürükletirler..” yorumuna yol açtı.
Bu arada, Büyükşehir Belediyesi’nde asfalt dahil birçok yatırımda Hüseyin Sözlü’nün müteahhitleri ile (Örnek: NATA) yola devam kararı alan Başkan Karalar’a bu tavsiyeyi Murat Cevheribucak’ın verdiği belirtiliyor. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki Futbolcunun Sözleşmesi Feshedildi
İki Futbolcunun Sözleşmesi Feshedildi
Emekliler Derneğinden WEB Sayfası
Emekliler Derneğinden WEB Sayfası