Avazyan’dan İnsanlık Dersi Kıvamında Yanıt!

Avazyan’dan İnsanlık Dersi Kıvamında Yanıt!
Advert
Sosyal medya fenomeni Arlet Natali Avazyan, Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü ve ailesiyle çekilip paylaştığı fotoğrafa tepki gösterenler insanlık dersi kıvamında yanıt verdi..
Avazyan, editörümüz Ali Pekmezci’ye yaptığı açıklamada “Hüseyin Sözlü ve ailesi benim için parti üstü insanlardır. Bir Ermeni ve bir Türk’ ün dost olması bu ülke için biraz fazla diye düşünüyorum. Her rengiyle, her mevsimiyle, çiçeğiyle, dalıyla, kuşuyla, böceğiyle Anadolu olmak. Güzellik aslında buradadır.” dedi..
Avazyan’ın açıklamasının tam metni şöyle:
“Son günlerde Sözlü ailesi ile yemeğe çıkmam birilerine çok dokundu. Daha düne kadar Adana’da Başkan Hüseyin Sözlü’nün ekmeğini yine insanlar birden düşman kesilip, yerlerinden olmamak için karalama kampanyaları yapmaktalar. Bizim insanımızın sorunu şu: 
İnsanı insan olduğu için sevemiyorlar maalesef. Seçim döneminde de, öncesinde de, sonrasında da belirttim. Hüseyin Sözlü ve ailesi benim için parti üstü insanlardır. Çevremde bir çok arkadaşımın, dostumun olduğu gibi. Hüseyin Sözlü benim için çok iyi bir eş, mükemmel bir baba ve bir o kadar muhteşem bir dosttur. 
Partisi, dini, mezhebi beni hiç ilgilendirmez. 
Bir Ermeni ve bir Türk’ ün dost olması bu ülke için biraz fazla diye düşünüyorum. Tıpkı Hüseyin Sözlü’nün bu insanlığa bir beden büyük olduğu gibi. Daha düne kadar kardeşçe yaşardı insanlar bu topraklarda. Kimsenin dini kimseyi ilgilendirmez, bir ekmekleri bile olsa bölüşüp yerdi... Mikro ve makro boyutta olan, insanlığın en ölümcül silahı olan faşizm bunları yerle bir etti bile. Ama ne mutlu bize ne olursa olsun karalayanlardan çok dostluğumuza sevinen, destek verenler var. 
Ne olursa olsun, ne söylenirse söylensin emin olun bizim dostluğumuz payidar kalacak. Bu topraklarda Türk, Ermeni, Laz, Çerkez olmak önemli değil benim nazarımda. Anadolu olmak önemli. Çünkü hepimizin toprakları buralar. Kanımız birbirine karışmış yahu ötesi var mı daha? İşte bunu becerebilirsek ancak ve ancak  bir yerlere gelebiliriz. 
Anadolu olmak... Ne kadar güzel değil mi? 
Her rengiyle, her mevsimiyle, çiçeğiyle, dalıyla, kuşuyla, böceğiyle Anadolu olmak. Kurtuluş Savaşında Vatan için cenk edenler de Anadoluydu. Bu dilin gelişmesi için çalışan Hagop Dilaçar Anadoluydu, şarkılarıyla besteleriyle hepimizi mest eden Gomidas Anadoluydu. Vatan için bilmem kaç kilo mermiyi namluya sürüp gemileri batıran Seyit Onbaşı Anadoluydu. Geldikleri gibi gidecekler diyip düşmanı yerle bir eden Şanlı Mustafa Kemal Anadoluydu. O yüzden kardeşim, karındaşım ne söylenirse söylensin ne yazılıp çizilirse çizilsin tekrar söylüyorum Sözlü ailesi dostumdur benim, ölene kadar da öyle kalacak. Ben yine bir şey danışmak için onu arayacağım, zor günlerimde bir dost sesi duymak için rehberimde ilk sıralarda onların numarası bulunacak. Onlar benim babamın kutsanmış mezar toprağı kadar değerli olacaklar her zaman. Haydi kalın sağlıcakla..”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tacizci, Mahallelinin Elinden Zor Kurtuldu
Tacizci, Mahallelinin Elinden Zor Kurtuldu
Otomobil Elektrik Direğine Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı
Otomobil Elektrik Direğine Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı