Reliance ile İş Ortaklığı İmzalandı

Reliance ile İş Ortaklığı İmzalandı
Advert
Türkiye’den Global Pazara Ortak Tekstil Üretimi Hamlesi Dünyanın en büyük entegre polyester üreticisi Hindistanlı Reliance Industries ve Türkiye'nin tekstil devlerinden Adananın gururu Kıvanç Tekstil, global giyim markalarına sürdürülebilirlik özellikli R|Elan™ GreenGold 2.0 kumaş ürünlerini birlikte üretmek üzere el sıkıştı. Zeki Kıvanç’ın dostları İsa Tuzcu, Remzi Kar, İmam Gazali Hıradağı, İsrafil Uçurum, Süleyman Sönmez, Recep Çalışkan, Salih Sütçü, Erdoğan Şire gibi Adana’nın önemli iş adamları Zeki Kıvanç’ı bu gururlu gününde yalnız bırakmadılar. Biz de Adanalı bir firmanın, dünya devleri arasında olmasından dolayı, bu kentin Adana kokan gazetesi olarak mutluluk duyuyoruz.

KIVANÇ TEKSTİL VE RELİANCE İŞ ORTAKLIĞI İMZALARI ATILDI

Reliance Industries (RIL) ve Kıvanç Tekstil, dünyada gittikçe artan çevre dostu giysi talebini karşılamak için, perakendecilere en iyi kalitede çevre dostu tekstil çözümlerini birlikte sunacak ve bundan böyle polyester karışımlı kumaşlar RIL’in Recron® GreenGold sürdürülebilir elyaflarından yapılacak. Kıvanç Tekstil, R|Elan™ GreenGold kumaşları üretimi ve pazarlamasının yanı sıra Recron® GreenGold markasının Türkiye’deki tek distribütörü olarak, dokuma ve örme segmentleri için elyaf ve iplik ürünlerini de pazara sunacak.

ZEKİ KIVANÇ: “BU ORTAKLIK, MİSYONUMUZU GERÇEKLEŞTİRMEDE ÖNEMLİ BİR GİRİŞİM” 

Yapılan anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “İnsan sağlığına ve çevreye duyarlı, güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli kumaş üreten bir marka olma misyonuyla yola çıktık. Yenilikçiliğimiz ve kalitemizle, dünya modasına yön veren markaların bir numaralı tercihi olma vizyonumuzu gerçekleştirebilmek için elyaftan kumaşa kadar üretimin her aşamasında çevreye duyarlı ve sürdürülebilir yaklaşımlarımızdan asla taviz vermedik. Reliance Industries ile ortaklık, misyonumuzu gerçekleştirmede önemli bir girişim. Recron® GreenGold elyaflarının ve ipliklerinin münhasır distribütörlüğü ve R|Elan™ GreenGold kumaşlarının üreticisi olmak bize hızlı büyüme fırsatları sağlayacak. Görevimizi gerçekleştirme yolunda ilerleyen ve bizim için kapıları açan Reliance'e müteşekkiriz.” ifadelerini kullandı.

GUNJAN SHARMA : “DÜNYACA TANINMIŞ BİR ŞİRKETLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK BİZE BÜYÜK BİR ZEVK VERİYOR”

Reliance-Polyester’in marketing direktörü olan Gunjan Sharma ise yaptığı açıklamada, “Kıvanç Tekstil gibi dünyaca tanınmış bir şirketle işbirliği yapmak bize büyük bir zevk veriyor. Sürdürülebilir R|Elan™ GreenGold ve Kıvanç Tekstil’in üretim yetenekleriyle, tüketicinin yüksek kaliteli dünya dostu giysiler için artan talebini karşılamak üzere çarpıcı yenilikçi kumaşlar yaratacağız.” dedi.

KIVANÇ TEKSTİL YILDA 18 MİLYON METRE KUMAŞ ÜRETİYOR

Kıvanç Tekstil’in üretim mükemmelliği, yüksek kaliteli Recron® GreenGold elyafları, Reliance Industries’in tecrübeli teknik ekibinin desteğiyle daha da güçlenecek. Türkiye'nin en saygın ve bilinen tekstil şirketlerinden biri olan Kıvanç Tekstil, yüksek kalite standartlarıyla Avrupalı ve Amerikalı moda markalarına hizmet veriyor. İplik, dokuma, boyama, baskı ve terbiye işlemlerini entegre tesislerinde gerçekleştiren firma; polyester, pamuk, viskon, keten, tencel, modal ve yünden yapılan çok çeşitli karışımlara sahip kumaşlardan yılda 18 milyon metre kumaş üretiyor.

TEKSTİL ÜRÜNLERİ İNSAN SAĞLIĞINA VE ÇEVREYE DAHA DUYARLI HALE GELİYOR

R|Elan™markasının sahibi Reliance Industries, yılda 2,2 milyar pet şişe dönüştürme hacmiyle Hindistan'daki en büyük pet şişe geri dönüşüm firması olarak dikkat çekiyor. Geri dönüştürülmüş pet şişelerden üretilen R|Elan™ GreenGold , sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltıyor. Boyanmış elyaftan imal edilen kumaşın üretiminde fazla suya ihtiyaç duyulmuyor. Kullanılan suyun ise % 90'ı geri dönüştürülebiliyor. Üretimde biyoyakıtlar kullanılırken tedarik zinciri boyunca uçtan uca izlenebilirlik sağlanıyor.

ÖNCÜ MARKA KIVANÇ TEKSTİL

Kumaş üretiminde gerek kalitesi gerekse ürün çeşitliliği ve yenilikçiliği ile yerel ve global pazarlarda konumunu perçinleyen Kıvanç Tekstil, özellikle Avrupa ve Amerika pazarlarındaki global hazır giyim moda markaları için zengin koleksiyonu ile yılda 18 milyon metre kumaş üretmektedir. Sektördeki yenilikçi yaklaşım ve bilgi birikimi, profesyonel iş ahlakına sahip, kaliteli kumaşları üreterek moda perakende markaları ile uzun vadeli işbirliklerine öncülük etmektedir. 2018 yılı ihracat rakamlarına göre 335. sırada kendine yer bulan Kıvanç Tekstil, sektörel sıralamada 13. olmuştur.

Reliance Industries Limited (RIL): RIL, 31 Mart 2019 tarihinde sona eren mali yılında 622.809 INR (90.1 milyar $) cirosu, 64.478 INR (9.3 milyar $) nakit yaratımı ve 39.588 INR (5.7 milyar $) net karı ile Hindistan'ın en büyük özel sektör şirketidir. RIL'in faaliyetleri hidrokarbon arama ve üretim, petrol rafinerisi ve pazarlaması, petrokimya, perakende ve dijital hizmetleri kapsamaktadır. RIL, Fortune’nin Global 500 listesinde yer alan ilk Hint özel sektör şirketidir - şu anda gelirler açısından 148. ve karlar bakımından 99’uncu sırada olan şirket, 2018’de ‘Forbes Global 2000’ sıralamasında 83. sırada yer almıştır. Linkedin’in Hindistan’da Çalışılacak En İyi Şirketler (2019) sıralamasında 10. sıradadır.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tacizci, Mahallelinin Elinden Zor Kurtuldu
Tacizci, Mahallelinin Elinden Zor Kurtuldu
Otomobil Elektrik Direğine Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı
Otomobil Elektrik Direğine Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı