Advert
MANŞET HABERLER

Akşener: Zeydan Bey Dikkatli Olmalı

Akşener: Zeydan Bey Dikkatli Olmalı
Akşener: Zeydan Bey Dikkatli Olmalı Admin Ali Pekmezci
Advert
 
 
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya değerlendirmelerde bulunurken CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı için,” Zeydan Karalar tam bir Adanalı; başarılı olacağından eminim, çünkü iddialı. Belediye Başkanlığı geçmişi de var. Dilerim AK Parti, orası MHP’den alındığı için olumsuz dikkat göstermez.” ifadesini kullandı. 
Muharrem Sarıkaya’nın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e belediye başkanlarının performansını değerlendirmesini istediği soru ve Akşener’in verdiği yaıt şöyle:
– Soru: İYİ Parti lideri olarak destek verip ve seçilmesine katkı yaptığınız belediye başkanlarının performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
– Akşener: Baştan söyleyeyim Ekrem İmamoğlu başarılı olmaya mahkum. İlk aşamada 13 bin fark olsa bu denli yüksek bir yükümlülük arz etmezdi; ama şimdi her kesimden gelen 814 bin oy onu başarıya mahkum kılıyor.
Mansur Yavaş’ın kazanacağı zaten belliydi. Onun da 2009’dan bu yana gelen birlikte olduğu insanlar var. Bazıları ülkücü kökenden geliyor ki 2009 seçimine hazırlanırken biriktirdiği arkadaşları. Bazıları İYİ Parti’den, bazıları da 2014 ve bu seçim nedeniyle CHP’den gelen insanlar. Biriktirdiği bu insanlardan oluşan elinde iyi bir kadro var. Ben Yavaş’tan bir memur dahi istemedim.
Zeydan Karalar tam bir Adanalı; başarılı olacağından eminim, çünkü iddialı. Belediye Başkanlığı geçmişi de var. Dilerim AK Parti, orası MHP’den alındığı için olumsuz dikkat göstermez.
Antalya’da Muhittin Böcek ANAP kökenlidir, bizdendir. Bir tek ayrılığımız olmaz, aynı dili konuşuyoruz. İYİ Partililer kendisini çok seviyor. Menderes Türel gibi iddialı ve geniş network gücü olandan Belediye Başkanlığını aldı.
Hatay’da Lütfü Savaş beyle yeni tanıştım. Eski DYP’lidir, adını bilirdim. Zaten Aydın, İzmir gibi eskiden de CHP’nin elinde olan üstelik kendisinin yönettiği belediye, zorlanmaz. İttifak söz konusu olunca bizim için önemli olan onların başarısıdır, elimizden gelen desteği veriyoruz, ama onlar da başarılı olmaya mahkum.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Barolardan Ortak Açıklama ve Tepki...
Barolardan Ortak Açıklama ve Tepki...
ddddd
Eczacılara ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ Anlatıldı
Eczacılara ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ Anlatıldı