Advert
MANŞET HABERLER

Cinayet Sanığına 18 Yıl 5 Ay Hapis

Cinayet Sanığına 18 Yıl 5 Ay Hapis
Cinayet Sanığına 18 Yıl 5 Ay Hapis Admin Ali Pekmezci
Advert

Adana'da anlaşmazlık yaşadığı eski ortağını tabancayla öldürdüğü, 2 kişiyi de yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanığa "kasten adam öldürme" suçundan 15 yıl, "yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından ise 3 yıl 5 ay 25 gün hapis cezası verildi.
Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Serdem Kadaş ile tutuksuz yargılanan 7 sanıktan üçü katıldı.

Son savunması istenen Kadaş, öldürülen Hüsnü Yaşar ile uzun yıllar ortaklık yaptıklarını belirterek, Yaşar'ın kardeşinin işyerindeki bazı malzemeleri satması nedeniyle ortaklıklarını bitirdiklerini ifade etti. 
Kadaş, Yaşar'ın iş yerinin önünden geçerken konuyu konuşmak için içeriye girdiğinde saldırıya uğradığını iddia etti ve, "İçeriye girdiğimde cisimlerle kafama vuruldu. Tabancamla korkutmak için havaya 2 kere ateş ettim. Hedef gözeterek ateş etmedim. Bu sırada Aziz isimli kişi elimi tutunca silah yeniden patladı. Hüsnü Yaşar'ın öldüğünü olaydan 2 gün sonra öğrendim." dedi.
Öteki sanıklar da önceki ifadelerini tekrarlayarak, beraatlerini talep etti.
Mahkeme heyeti, Kadaş'ı "kasten adam öldürme" suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı, sonrasında da cezayı "haksız tahrik" ve "duruşmadaki iyi hal" gerekçeleriyle 15 yıla indirdi.
Sanığa, "yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından da 3 yıl 5 ay 25 gün hapis cezası veren heyet, bu ceza için hükmün açıklanmasını geri bıraktı.
Mahkeme, sanık Kadaş'ı kanıtların toplanmış olması ve tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önünde bulundurarak tahliye etti.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
ddddd
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit