Susmayı Tercih Ettiler...

Susmayı Tercih Ettiler...
Advert
 
Diyarbakır, Van ve Mardin'in HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanları, İçişleri Bakanlığı'nca haklarında yürütülen terör soruşturmaları kapsamında görevlerinden alındı. 

HDP’li Büyükşehir Belediye Başkanlarının yerlerine kayyum atanmasını CHP içinden farklı tavırlar sergileniyor.  

CHP’li İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanları gelişmeyi “demokrasiden uzaklaşma”  olarak değerlendirirken Ankara, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanları susmayı tercih etti..
Mansur Yavaş, Zeydan Karalar ve Vahap Seçer, HDP’li belediye başkanları  konusunda hiçbir açıklama bulunmamayı yeğledi.. 
 
EKREM İMAMOĞLU (İstanbul)
31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.
 
TUNÇ SOYER (İzmir)
Belediye başkanlarının görevden alınması seçmen iradesini yok saymaktır. Bugünkü kayyum atamaları bu tutumun ve demokrasiden uzaklaşmanın göstergesidir. Bu tutumun panzehri dayanışmadır. Dayanışma milletin iradesinin korunmasını ve milli egemenliğin tesisini sağlayacaktır.
 
M. AKİF AKAY (Seyhan)
Milli iradenin göstergesi olan seçimler ile göreve gelen Belediye Başkanlarının görevden alınması, çağımızın en önemli değeri olan demokrasi ile bağdaştırılamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKAD’dan ‘Kadın Girişimci Ödülleri’
İŞKAD’dan ‘Kadın Girişimci Ödülleri’
Kamuran Şipal Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Kamuran Şipal Son Yolculuğuna Uğurlanıyor