Advert Advert

ASKİ’de Skandal.. Al Birini Vur Ötekine..

ASKİ’de Skandal.. Al Birini Vur Ötekine..
Advert
Parasal sıkıntıların ve iş akdi fesihlerinin gündemden düşmediği Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ’de tanıdık-bildik uygulamalar devam ediyor..
Hüseyin Sözlü’nün başkanlığında da sık sık gündeme gelen adamcılık ve akrabalara kıyak, Zeydan Karalar döneminde de alabildiğine sürüyor..
ASKİ Genel Müdür Vekili Zeki Aysan’ın oğlu Uğur Aysan’la yeğeni Selahattin Aysan bir süre önce personel çıkışı gerçekleştirilen kurumda çalışıyor..
Aysan ailesinden biri daha ASKİ kadrosuna  katıldı.. 
 
 
Yine Genel Müdür Vekili Zeki Aysan’ın avukat yeğeni Buket Aysan’ın kurum avukatlığı talebi yıldırım hızıyla kabul edildi ve aynı gün 275 bin liralık 64 icra takibi dosyası verildi..
Yeğen Av. Buket Aysan’ın başvuru talebinin amcası tarafından onaylanması işin en trajikomik tarafı.. 
Bilindiği üzere eski Başkan Hüseyin Sözlü kardeşi Sedat Sözlü’yü ASKİ’ye şoför olarak almıştı.. Sözlü ayrıca Zeydan Karalar’ın kardeşinin damadı Ali Karan’ı da Ulaşım AŞ’de işe başlatmıştı..
 
 
Bir başka skandal da maddi sıkıntı yaşadığı ileri sürülen ASKİ’nin Ulusal Kanal’a 30 milyon liralık tanıtım ilanı vermesi.. Adana’da hiç kimsenin tanımadığı, yerini dahi bulamadığı (!) ASKİ bu reklam sayesinde sesini duyurabilecek.. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Ulubatlı Hasan’a Yeni Eğitim Alanı...
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı
Sırkıntı’ya Ait Çırçır Fabrikası Yandı