”Hükümlü Son Gününe Kadar Cezasını Yatmalı”

”Hükümlü Son Gününe Kadar Cezasını Yatmalı”
Advert
Yüz binlerce mahkum ve aileleri af yasası son dakika haberlerini yakından takip ederken tartışmalar da bu yönde artış kazandı. 
Önce Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından gündeme getirilen ve daha sonra Başkan Erdoğan'ın da konuştuğu ceza infaz yasa teklifi hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından zaman zaman açıklamalar yapılıyor. Yaşanan bu gelişmenin akabinde ise düzenlemeden etkilenmesi beklenen yüz binlerce kişi tarafından sorgulamalar bir hayli yoğunlaştı.
Doğru Yol Partisi eski milletvekili Av. Cevher Cevheri, konuya ilişkin görüşlerini açıklarken şu görüşlere yer verdi: 
“Kesinleşen ceza neyse, hükümlü son gününe kadar yatmalı. Üçte ikisi kadar yatma bile âdil değilken infazı yarıya indirme tamamen adaletsiz. Suçu işleyen cezasını katlanır. İçerde iyi halli olma, infazın azaltılması sebebi olmamalı. Kötü halli olan, onun cezasına ayrıca katlanır..
Karaman'da sürücü aracını yaya geçidindeki yayanın üstüne sürüyor. Yaya tepki gösterince, aracından inip yayayı bıçaklıyor ve öldürüyor. Hüküm giyince bu caninin adı kader mahkûmu olacak. Yasa çıkarsa, verilen cezanın yarısını yatacak. İnsanlar da adaletin tecellisine inanacak. Yok böyle şey.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKAD’dan ‘Kadın Girişimci Ödülleri’
İŞKAD’dan ‘Kadın Girişimci Ödülleri’
Kamuran Şipal Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Kamuran Şipal Son Yolculuğuna Uğurlanıyor