Altın Koza İhalesini ‘Kasa’ Kazanır!

Altın Koza İhalesini ‘Kasa’ Kazanır!
Advert
ALİ PEKMEZCİ
23-29 Eylül tarihlerinde yapılması hedeflenen Adana Altın Koza Film Festivali ihalesi kafalarda soru işareti bıraktı. Canlı yayınlanan ihalenin gereği yerine getirilmedi, organizasyon için en düşük rakamı veren AC Prodüksiyon Yapım Hizmetleri devre dışı bırakıldı. 
Çünkü ihale iptal edildi ve zaruri haller kapsamına (21/B) alınarak pazarlık usulüne bırakıldı. 
Önce dosyaları incelenen 3 firmanın da teklifi uygun bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin 4 milyon 899 bin 966 lira yaklaşık maliyet belirlediği Altın Koza Film Festivali için AC Prodüksiyon Yapım Hizmetleri AŞ 5 milyon 335 bin 794 lira 50 kuruş teklif verdi. Bu en düşük rakamdı ve belediyenin kasasından yaklaşık 3 milyon lira daha az çıkacaktı. 
Buna karşın BENART Ses Işık Görüntü Sistemleri Sanayi LTD ŞTİ 8 milyon 686 bin 100 TL, Aktüel Havayi Fişek Tanıtım Organizasyon LTD ŞTİ ise 8 milyon 20 TL rakam verdi. 
İptal kararı üzerine en düşük rakamı veren AC Prodüksiyon pazarlık usulü ihaleye katılmama kararı aldı. 
Göstermelik ihale canlı yayını böylelikle tam bir skandala dönüştü. Çünkü önemli olan ihalenin canlı yayınlanması değil, doğru düzgün yapılması gerçeği açıkça sırıttı. 
BENART Adana’nın yabancısı değil. Altın Koza Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Timuçin Adana’yla bu firmayı daha önce tanıştırmıştı. Geçmişte EXPO organizasyonunu gerçekleştiren BENART’ın yanısıra Aktüel Havayi Fişek Tanıtım Organizasyon da irdelenmesi gereken bir firma. 
Aktüel Antalya merkezli görünüyor ancak BENART’ın tavşan firması olduğu dedikodusu bugün Adana’da eksik olmadı.  
Sonuçta da zaten değişen hiçbir şey olmayacak, Altın Koza ihalesini hangisi alırsa alsın her halükarda ‘kasa kazanacak’ benzetmesi yapılabilir. Sağ gösterip sol vurulması kesinlikle  sonucu değiştirmeyecek. 
Son söz Adana Büyükşehir Belediyesi’nin. Başkan Zeydan Karalar Seyhan’da iken reklam-tanıtım-etkinlik konularında oğlu Mert Karalar’ın önerilerini mutlaka dikkate alıyordu. 
Kasa kazanacak, kasa.! 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı