Advert
MANŞET HABERLER

Ülkenin Tüm Güncelliğini Anlatıyor

Ülkenin Tüm Güncelliğini Anlatıyor
Ülkenin Tüm Güncelliğini Anlatıyor Admin Ali Pekmezci
Advert

Türkiye bugün Rap'le uyandı. 15 Rap'çinin yaptığı #Susamam klibi gündeme bomba gibi düşerken bir diğer klip de Ezhel'den geldi. Ezhel, Türkiye'nin yakın geleceğine damga vuran olaylar ve görüntüleri kullandığı klibinde daha önce kimsenin yapmadığı bir şey yaptı.

Tüm siyasileri ülkenin içinde bulunduğu durumdan dolayı suçlu olarak gören Ezhel, parçasında kullandığı çok ağır eleştirilerin yanı sıra, kullandığı görüntülerle de olay yaratacak. Klibinde Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün vurulma görüntülerinden, IŞİD tarafından yakılarak vahşice öldürülen Türk askerlerin görüntülerine kadar Türkiye'nin hafızasına kazınan görüntüleri kullanan Ezhel, Türkiye'nin sürekli bir olay içerisinde olmasını eleştiriyor.

15 Temmuz darbe girişimi, Eren Bülbül gibi halkın yüreğini yaralayan olaylara da değinen Ezhel'in klibinde dikkat çeken bir nokta da kadın cinayetlerine dikkat çekilmesi.

EZHEL KİMDİR?

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara'da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır.

Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
ddddd
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit