Koncuk'tan Arınç'a Ahmet Türk Tepkisi...

Koncuk'tan Arınç'a Ahmet Türk Tepkisi...
Advert
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" ifadelerini kullanan AKP'li Bülent Arınç'a tepki göstererek, "İyi polis. kötü polisi mi oynuyorlar?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk için, "Terörle alakası yoktur" sözleri tepkilere neden oldu.

Arınç'a tepki gösteren isimlerden biri de İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk'tu.

Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı'ndaki görevini hatırlatan Koncuk, "O halde, bir anlamda, Ahmet Türk’e kefil olduğu bu sözler, sadece kendisini bağlamaz" ifadelerini kullandı.

Tepkini Twitter hesabı üzerinden dile getiren İsmail Koncuk, "İyi polis. kötü polisi mi oynuyorlar? Bu şekilde Kürt vatandaşlarımızın oylarını konsolide mi etmek istiyorlar, bilinmez, ancak İç İşleri Bakanlığı, Ahmet Türk’ü, terör propagandası yapmak, teröre yardım, yataklık yapmaktan belediye başkanlığından aldığını duyurdu. Hangisi doğru?" değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Partili Koncuk'un açıklamaları şu şekilde:

"Arınç,”Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum.Bu kişinin terörle alakası yoktur.Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir." Bir başka partili söylese, neler söylerlerdi?Hadi bakalım! Ne diyelim? Kimin eli, kimin cebinde, belli değil!

İyi polis. kötü polisi mi oynuyorlar? Bu şekilde Kürt vatandaşlarımızın oylarını konsolide mi etmek istiyorlar, bilinmez, ancak İç İşleri Bakanlığı, Ahmet Türk’ü, terör propagandası yapmak, teröre yardım, yataklık yapmaktan belediye başkanlığından aldığını duyurdu. Hangisi doğru?

Bilindiği üzere Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Yani Cumhurbaşkanının da istişare ettiği, fikirlerine kıymet verdiği bir siyasetçi ki, 18 bin TL de maaş aldığını biliyoruz. O halde, bir anlamda, Ahmet Türk’e kefil olduğu bu sözler, sadece kendisini bağlamaz”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKAD’dan ‘Kadın Girişimci Ödülleri’
İŞKAD’dan ‘Kadın Girişimci Ödülleri’
Kamuran Şipal Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Kamuran Şipal Son Yolculuğuna Uğurlanıyor