Advert
MANŞET HABERLER

Gebze OSB Metrosu Bakanlıktan!

Gebze OSB Metrosu Bakanlıktan!
Gebze OSB Metrosu Bakanlıktan! Admin Ali Pekmezci
Advert
Kocaeli’de Gebze Organize Sanayi Bölgesi (OSB)-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı’nın yapımını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlenecek.
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre şehir içi raylı sistemler kapsamına alınan ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait Gebze OSB-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı’nın inşası için gerekli iş ve işlemler konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkili olacak.
Buna karşın Adana metrosu gerek maliyeti, gerek yetersizliği, gerek bakanlığa devri noktasında yerinde sayıyor. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana Metrosu’nun ikinci etabını Ulaştırma Bakanlığı eliyle yapılacağı vaadinde bulunmuştu. Ancak Adana’nın kanayan yarası metronun ikinci etap projesi, istimlak engeline takıldı. 
Adana Metrosu’nun 10,5 kilometrelik ikinci etap güzergahındaki imar ve istimlak sorunları belediye tarafından ortadan kaldırılmadığı için projenin bakanlığa devri mümkün olmadı. 
Adana Büyükşehir Belediyesinin güzergahdaki imar ve istimlak sorununu gideremediği için proje tamamlanamıyor. Üniversiteye, şehir hastanesine, stadyuma, adliyeye, otogara gitmeyen ve ring yapmayan Adana Metrosu ve hafif raylı sistemi yüzde 7-8 kapasite ile çalışmaya devam ediyor.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
ddddd
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...