Advert
MANŞET HABERLER

Zeydan, Orta Sahada Top Çeviriyor

Zeydan, Orta Sahada Top Çeviriyor
Zeydan, Orta Sahada Top Çeviriyor Admin Ali Pekmezci
Advert
ALİ PEKMEZCİ
Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, Zeydan Karalar’a yönelik sık sık  “Madem ben belediyeyi batırdım, neden eski kadrolarımla çalışıyorsun.!” şeklinde tepki veriyordu.. 
Sözlü’nün kastettiği isimlerden biri de Genel Sekreter Şaban Acar’dı..
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar’ın, (şimdilik) Şaban Acar’la yola devam kararında hangi faktörler etkili oldu.?
En kritik görevde bir değişime gitmemesinde kendi ekibiyle ilgili bir hesabı var.. 
Zeydan Karalar’a kalsa, Seyhan’dan transfer ettiği Genel Sekreter Yardımcısı Türkan Eşli’yi tercih edecek.. Çünkü Türkan Eşli ödemeler de dahil derin bilgilere sahip ve deyimi yerindeyse ‘Zeydan Karalar’ın kara kutusu’ kimliğini taşıyor.. 
Buna karşın Dr. Ergül Halisçelik deneyimli, birikimli, dürüst ve en önemlisi Adana’ya katkı koyması için CHP Genel Merkezinin Karalar’a önerdiği bir bürokrat.
Ancak doğru bildiğinden şaşmayacak bir karaktere sahip..
Peki bu karakterdeki biri Zeydan Karalar’ın işine (!) ne derece yarar.! 
Bugüne kadar gerçekleştirdiği atamaların tümünde örgütlere danışmayan ve bildiğini okuyan Başkan Karalar, bu yüzden Genel Sekreter atamasında zamana oynuyor, orta sahada top çeviriyor.. 
Konuşulan o ki; Dr. Halisçelik artık sabredemeyip kendiliğinden bırakıp gitsin.. Türkan Eşli’nin Genel Sekreterliğe atanması için sahayı boşaltsın..
Tanıdığım Halisçelik onurludur, fazla beklemez ve gerekirse tasını tarağını toplayıp Ankara’ya dönmesini bilir.. 
Türkan hanım hırslıdır, derin bilgilere ve girift ilişkilere vakıftır, yolda bırakılmayı sevmez.. Ailenin Genel Sekreteridir..  
Her şeyin en doğrusunu ve en iyisini bilen Büyük Başkan, gerekirse 5 yılı eftik emireri Şaban Acar’la geçirir, ama kaleyi kendisi iradesi dışında kimseye teslim etmez..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
ddddd
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...