Karaisalı’da Eğitim Hükümlülere Skandalı!

Karaisalı’da Eğitim Hükümlülere Skandalı!
Advert
ÇÜ’ye bağlı Karaisalı Meslek Yüksekokulu, Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan gelen hükümleri 2019-2020 yılında eğitime kabul etmeyeceği kararını alarak bunu İnfaz Kurumu Yönetimine bildirdi.
Haksız uygulama, ÇÜ’nün başka hiçbir bölümünde gerçekleşmedi.
5275 sayılı Ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkında kanunun 76 maddesinde açık ceza infaz kurumları ile çocuk eğitim evlerinde bulunan hükümlerin örgün eğitimden faydalanmasını öngörüyor. 
Aynı zamanda İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 26. Maddesinde "herkes eğitim hakkına sahiptir." diyor. 
Adana Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan bazı hükümlüler üniversite sınavına girip kazanarak tercih ettikleri bölümlerden yerleştikleri bölümlere  kayıtlarını yaptırdı. Yaklaşık bir aydır da eğitime devam ettiler. 
Ancak dün çok ilginç bir gelişme yaşandı. Karaisalı Meslek Yüksekokulu Açık Ceza Infaz Kurumu'ndan gelen hükümleri 2019-2020 yılında eğitime kabul etmeyecekleri şeklinde bir karar aldı ve bunu İnfaz Kurumu Yönetimine bildirdi. 
İnfaz kurumu yönetimi de sadece Karaisalı MYO’na devam eden ögrencilerin çıkışına izin vermedi, bu hükümlülerin eğitimleri engellendi. 
İlginç olan Çukurova Üniversitesi’nin diğer Faķülte ve MYO'larına devam edenler için hiçbir sorun olmadı bu bölümlere giden öğrenciler eğitimlerine devam ediyor. 
KARAİSALI MYO yönetimi hangi yetki ve kanuna göre alabiliyor.!
Diğer Fakülte ve MYO’na devam eden hükümlü öğrenciler için ayrı kanunlar mı var!
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eczacıların Meme Kanseri Hassasiyeti
Eczacıların Meme Kanseri Hassasiyeti
Maganda, Engelli Yayaya Çarpıp Kaçtı
Maganda, Engelli Yayaya Çarpıp Kaçtı