Advert
MANŞET HABERLER

Ömer Çelik, ‘ABD Beğenisini’ Kınadı

Ömer Çelik, ‘ABD Beğenisini’ Kınadı
Ömer Çelik, ‘ABD Beğenisini’ Kınadı Admin Ali Pekmezci
Advert
FETÖ firarisi Ergun Babahan, Twitter adresinden “Türkiye halkları Bahçeli’siz bir siyaset dönemine hazır olmalı” ifadelerini paylaştı. Bir süre sonra bu cümlenin yer aldığı tweeti ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği Twitter hesabı beğendi. 
Tweeti beğenmesinin ortaya çıkmasının ardından Büyükelçilik bir açıklama yaparak özür diledi.
Açıklamada, “Bugün erken saatlerde Büyükelçilik Twitter hesabımız, alakasız bir yazıyı hatalı bir şekilde beğendi. Bu hatadan dolayı üzgünüz ve karışıklıktan dolayı da özür dileriz” ifadeleri kullanıldı.
Tepki çeken olayın ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
“ABD Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabının, MHP Genel Başkanı Sn Bahçeli’nin sağlığına ilişkin insani açıdan kabul edilemez, diplomatik teamüllere tamamen aykırı ‘beğeni’nisini şiddetle kınıyoruz” diyen Ömer Çelik mesajlarını şöyle sürdürdü:
“Bu hadise, bir yandan Büyükelçiliğin Türkiye gerçekliğine hangi ‘ilgisiz’ ve ‘yanlış’ kişileri takip ederek yabancılaştığını, diğer yönüyle nasıl bir istihdam politikası izlediklerini göstermesi bakımından ibretliktir...
Konu kuru bir özürle geçiştirilecek bir konu değildir. İnsani açıdan kabul edilemez olduğu gibi içişlerimize çirkin bir müdahale çabasıdır. Büyükelçilikte istihdam edilen bazı kişilerin iki ülke ilişkilerine zarar vermek için özel bir gayret içinde olduğunu göstermektedir.
Kafa karışıklığının ötesinde bir durum vardır. ABD Dışişleri Bakanlığının ve ABD büyükelçiliğinin konuyu ciddi şekilde soruşturmasını ve gereğini yapmasını bekliyoruz.
ABD Büyükelçiliği Türkiye’yi terör örgütleriyle bağlantılı kişiler üzerinden değil, doğru analiz yapabilen kişiler üzerinden anlamaya çalışmalıdır. İnsani konularda hassas olunması ise izah gerektirmeyen bir durumdur.
Hiçbir büyükelçilik Türkiye’deki hiçbir siyasi parti ve siyasetçi hakkında bu şekilde yorum yapamaz. Diplomatik teamüllere saygı esastır. Terör örgütleriyle bağlantılı kişiler bir büyükelçiliğin referansı olamaz.
MHP Genel Başkanı Sn Bahçeli’ye ve MHP camiasına bir kere daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
ABD büyükelçiliğinden kuru bir özür ötesinde, bu çirkin eylemi gerçekleştirenlere dönük soruşturma ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
ddddd
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”