Advert
MANŞET HABERLER

ABD Ticari Ataşesine Rest Çekti

ABD Ticari Ataşesine Rest Çekti
ABD Ticari Ataşesine Rest Çekti Admin Ali Pekmezci
Advert
 

Adana GİAD Başkanı Halid Milli, ABD Adana Konsolosluğuna bağlı ticari ataşenin yemek davet teklifini gündemdeki Suriye ve Türkiye-ABD ilişkilerini gerekçe göstererek reddetti. 

Halid Milli, süreci şöyle anlattı:

“Geçen hafta ABD Adana Konsolosluğu tarafından arandım ve ABD Ankara Büyükelçiliği’ne yeni atanan Ticari Ataşenin Adana ziyareti kapsamında SİAD ve GİAD başkanlarıyla tanışmak ve istişarelerde bulunmak istemesi maksadıyla bugün düzenlenecek öğle yemeğine davet edildim.

Geçen hafta bu daveti kabul ettim. Ancak sabah beni arayan görevliye tekrar ulaşıp bugün düzenlenecek olan yemeğe katılamayacağımı ilettim. Ticari ataşeyi temsil ettiği kurumdan bağımsız olarak her zaman en üst misafirperverliğimle kabul eder ve her durumda görüşürüm.

Geçen gün ABD Başkanının attığı ekonomik tehdit tweeti ve “ I have done before” diye geçen yıl yaşanan döviz krizini kendinin ateşlediğini itiraf etmesi yemeğe katılmama kararımın en büyük etkenidir.

Geçen yıl yaşanan ekonomik hadiseyle birlikte kapanan işletmelerin, sönen ocakların, dağılan yuvaların ve yaşanan acıların şahidiyim. Bu olayın sorumluluğunu üstlenen bir ülkenin ticari ataşesi ile ADANAGİAD Bşk. olarak şu an için konuşacak bir konum yoktur

Bu kararımdan bağımsız olarak, geçen günlerde ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından beğenilen, fetö firarisi bir meczubun ülkemizin önemli bir siyasi lideri hakkındaki insani olmayan tweetinin “sehven” beğenildiğine inanmıyorum ve yakışıksız buluyorum.”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
ddddd
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit