Advert
MANŞET HABERLER

Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödül Töreni

Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödül Töreni
Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ödül Töreni Admin Ali Pekmezci
Advert

Vali Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından 8.si düzenlenen “Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” ödül törenine katıldı.

Adana Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ATHİB Başkanı Fatih Doğan, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile sektör temsilcileri katıldı.

Ödül töreninde Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş; düzenlenen bu yarışmanın firmaların tasarım kapasitelerinin ve yarattıkları katma değerin arttırılması, sektöre gelecekte yön verecek öğrencilerin yaratıcılıklarının desteklenmesi adına büyük önem taşıdığını belirterek ‘‘Türkiye, dünya tekstil sektöründe söz sahibi ülkelerin başında gelmektedir. Türk tekstil sektörünün dünya ile rekabet gücünün artması ise; teknoloji düzeyinin yükseltilmesine, inovasyon çalışmalarının çoğaltılmasına, Ar-Ge faaliyetlerinin artırılmasına ve moda-marka çalışmalarının hızlandırılmasına bağlıdır. O sebeple tekstil sektöründe de gereken adımları atmalı; ürettiğimiz ürünleri dünyanın bildiği, tanıdığı ve güvendiği markalar haline getirmeli, mutlak surette katma değere dönüştürmeliyiz.’’ dedi. 

Tekstil ve hammaddeleri sektörünün 2023 ihracat strateji haritasında, tasarım ve koleksiyonları çeşitlendirme, takipçilikten trend belirleyici olmaya geçme hedeflerinin belirlendiğini kaydeden Vali Demirtaş, tekstil sektörünün bu hedefe ulaşması noktasında tüm kesimlerin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti. ATHİB tarafından düzenlenen kumaş dokuma yarışmasının öğrencilerin kabiliyetlerini ve yaratıcılıklarını sergilediği, trend belirleyecek yeteneklerin keşfedileceği önemli bir platform olduğuna değinerek yarışmada finale kalan tüm adayları tebrik eden Vali Demirtaş, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gerçekleştirilen müzik dinletisi ve dans gösterisiyle davetlilerin beğenisini toplayan ödül töreni; yarışmaya katılan tasarımcılara ve organizasyonun hazırlanmasına destek olan kuruluşlara plaket verilmesiyle sürdü. Yarışmada tasarımlarıyla; Sedef Sena Güler birincilik, Serdar Akyüz ikincilik, Maide Özer ise üçüncülük ödüllerine layık görüldü ve tören ödüllerinin takdim edilmesiyle son buldu.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Trafik Kazasında Toplam 4 Kişi Yaralandı
Trafik Kazasında Toplam 4 Kişi Yaralandı
ddddd
ÇMO, Çevre Günü Mesajı Yayınladı
ÇMO, Çevre Günü Mesajı Yayınladı