Advert
MANŞET HABERLER

Güney Eğitim Vakfı 25 Yaşında

Güney Eğitim Vakfı 25 Yaşında
Güney Eğitim Vakfı 25 Yaşında Admin Ali Pekmezci
Advert
Adana Güney Eğitim Vakfı 25. kuruluş yıldönümünü bir balo ile kutladı. 
Baloya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanısıra CHP Adana milletvekilleri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Nebil Özgentürk, Ahmet Selçuk İlkan, Ali Haydar Bozkurt ve birçok tanınmış isim katıldı. 
Başkan Karalar, yaptığı konuşmada “Adana'mızda eğitime verdiği önem ve desteklerle çok güzel işlere imza atan Güney Eğitim Vakfı'nın 25. Kuruluş Yılı Balosu'na kıymetli eşim Nuray hanım ile birlikte katılmış bulunuyoruz. Vakfın hizmetlerinin önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağına inanıyoruz” dedi.
Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: 
“Olağanüstü insanlarsınız. Tabii ki sizin bir kardeşiniz olmaktan, sizinle aynı mahallede doğmuş, büyümüş olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ama asıl sevgim bundan kaynaklanmıyor. Bu toplumu, aydınlık, laik, demokrat, Atatürk’ün izinden ayrılmayan bir yönü olduğu için seviyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün en çok önem verdiği olgu eğitimdi. Eğitime çok önem veriyordu. Eğitimin doğru kullanıldığında, bir ülkeyi müreffeh, aydın, bağımsız, ileri hale getireceğini biliyor ve söylüyor ama olumsuz kullanıldığında da bir ülkeyi batıracağını dile getiriyordu. Onun içindir ki, ‘Ben size dogma bırakmıyorum, kalıplaşmış laflar bırakmıyorum. Benim görüşlerim 100 yıl sonra dönemin gerçekleriyle çelişebilir. Benim görüşlerim ilimle, bilimle ters düşerse, ilimi seçin, bilimi seçin’ diyor. Dünyada böyle bir lider yok. Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada eşi benzeri yok. Sonsuza kadar ikinci bir Atatürk de olmaz. Onun için onun izinden giden, eğitime önem veren Güney Eğitim Vakfı’ndan benim bu ödülü almam çok özel, çok önemli. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
İlçe Belediyeleri Zor Durumda!
ddddd
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...
103 Yaşında Koronayı Yendi, İlk İşi...