ATO’da Yücel Bayram’dan Kirli Tezgah..

ATO’da Yücel Bayram’dan Kirli Tezgah..
Advert
Adana Ticaret Odası'nın (ATO) Perşembe günü gerçekleştirilen meclis toplantısına FETÖ kavgası damga vururken, eski dostlar Atilla Menevşe ve Yücel Bayram’ı hafta sonu Adana’ya gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da barıştıramadı. 
ATO yönetim kurulu yarın (5 Kasım Salı) 16.00’da toplanacak. Gergin geçmesi beklenen toplantıda Menevşe’nin istifaya zorlanması ve yerine Yücel Bayram’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak getirilmesi kurgulanıyor. 
Buna karşın Menevşe’nin istifasıyla birlikte ATO Meclisi’nin yeni bir yönetim oluşturması ‘en mantıklı karar’ şeklinde değerlendiriliyor. Gerekçe olarak da iki ismin birlikte yıpranması gösteriliyor. 
3 YIL 9 AY CEZA ALDI
Son toplantıda, ATO'ya ait olan bir arsanın benzin istasyonuna tahsisi konusunda toplanan meclis üyeleri, odanın 8 milyon 800 bin lirasını terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in talimatıyla Bank Asya'ya yatıran ve mahkeme tarafından 3 yıl 9 ay hapis cezasına almasına rağmen halen görevinin başında bulunan Menevşe'ye tepki göstermişlerdi. 
Sert tartışmalara sahne olan toplantıda üyelerin büyük bölümü Menevşe'nin koltuğu bırakıp gitmesini istiyor, ancak kurgu ATO Meclis üyelerini ürkütüyor. 
YÖNETİM ETKİLENİYOR
Tartışmaların yaşandığı toplantıda bulunan ve halen yönetim kurulu üyesi Muzaffer Emin Yumuşak (Yücel Bayram ekibinden), başkanın FETÖ davasından dolayı yönetimin etkilendiğini belirterek, "Bu tarz şeylerin ister istemez yansımaları oluyor. Bizlere de yansıdı. Temsil anlamında başkanımızın birçok yerde kabul görmemesiyle karşı karşıya kaldık. Odalar birliğinde kabul görmüyorsunuz. Dolayısıyla bundan yönetim de etkileniyor. Bu toplantı de bardağı inen son damla oldu" demişti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi
İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi
Ceyhan’da Özel Ders Masrafına Son!
Ceyhan’da Özel Ders Masrafına Son!