DİSK Genel Başkanı Adana’da

DİSK Genel Başkanı Adana’da
Advert
 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Çukurova Bölge Temsiciliği, ücretlerin artırılması ve vergi yükünün azaltılması talebiyle Adana’da basın açıklaması yaptı. Çok sayıda belediye işçisi ile  DİSK’e bağlı sendikalar, KESK’e bağlı sendikalar ve demokratik kitle örgütlerinin katıldığı açıklama, Seyhan Belediyesi Barış Anıtı önünde yapıldı.

Açıklamayı yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, IMF’nin çizdiği çerçeveye uygun olarak ücretlerin hedeflenen yüzde 8 buçuk üzerinden yapılmak istendiğine dikkat çekerek devletin bütün hizmetleri, harçlar ve vergileri kapsayan “yeniden değerleme oranı”na 1 Ocak’tan itibaren yüzde 22 buçuk zam yapılacağını hatırlattı. Çerkezoğlu, “Neden bu zammı işçi için gündeme almıyorsunuz, işçinin emekçinin değeri daha mı az?” diye sordu.

“ÜCRETLER YERİNE FAİZİ, KÂRI, RANTI VERGİLENDİRİN”

Bakan Berat Albayrak’ın "Reform paketi" için sarf ettiği “Vergiyi tabana yayacağız” sözlerine tepki gösteren Çerkezoğlu, zaten vergilerin 4’te 3’ünü işçilerin, emekçileri ödediğini belirterek “Vergiyi tabana değil tavana yayın. Faizin, rantın, kârın vergilendirildiği, asgari ücretin vergi dışı bırakıldığı, ücretler üzerindeki vergilerin azaltıldığı bir vergi sistemi istiyoruz” dedi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi
İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi
Ceyhan’da Özel Ders Masrafına Son!
Ceyhan’da Özel Ders Masrafına Son!