Uluslararası Final Üniversitesi Açıldı

Uluslararası Final Üniversitesi Açıldı
Advert


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için anlamlı ve yüksek değer taşıyan 15 Kasım günü adanın yepyeni ve iddialı üniversitesi “Uluslararası Final Üniversitesi”nin resmi açılışı yapıldı.
Türkiye’nin 37 yıllık eğitim markası Final Eğitim Kurumları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önemli turizm ve taşımacılık yatırımcısı olan DMG şirketler grubu ortak iştiraki ile kurulan Uluslararası Final Üniversitesi Çatalköy yerleşkesinin ilk hizmet ortamlarının resmi açılışı, büyük idealin ilk ayağının verdiği heyecanla yapıldı.
Açılış törenine, KKTC İçişleri Bakanı Kutlu Evren, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, milletvekilleri, Aydın Üniversitesi ve Gelişim Üniversitesi mütevelli heyeti başkan ve üyeleri, kaymakamlar, belediye başkanları, akademisyenler ve davetliler katıldı.

UFÜ Rektörü: “Uluslararası başarılarla öne çıkacağız”

Törende ilk sözü alan üniversite rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, açılış törenini başlatan konuşması ile Uluslararası Final Üniversitesi’nin kuruluş ilkelerini, vizyonunu ve hedeflerini anlattı. UFÜ’nün yetiştireceği öğrencilerin işverenler tarafından aranan bireyler olması için çaba göstererek, lider bir eğitim kurumu olacaklarını, kurum olarak uluslararası anlaşmalar, akreditasyonlarda başarı göstereceklerini ileterek kürsüyü Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve UFÜ Mütevelli Heyeti Üyesi İbrahim Taşel’ebıraktı.

İbrahim Taşel: “UFÜ, dünyanın sayılı eğitim kurumları arasında yer alacak”

İbrahim Taşel, dünyanın sayılı eğitim kurumlarından biri olma hedefi ile atılan adımda öğretim kalitesinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs’taki yaşam kültürüne dikkat çekerek, ailelerin gönül rahatlığı ile evlatlarını gönderebilecekleri güvenli bir ada olduğunu vurguladı. Konuşmasında Kuzey Kıbrıs’a olan sevgisini dile getirirken, 1980’lerdeki ilk açılış heyecanını yaşadığını söyledi.

 Çağdaş ve modern eğitim ortamı Girne’de

Örnek alınan bir dünya markası, öğrencisi, personeli ve mezunu olmaktan gurur duyulan öğretim kurumu, gelişime liderlik eden katılımcılık, şeffaflık, adalet, fırsat eşitliği ve liyakat değerlerini kazanmış öğrenciler, Uluslararası Final Üniversitesi’nin vizyonunu oluşturmaktadır.

Uluslararası Final Üniversitesi’nin en önemli farkı yetiştireceği öğrencilere öğrenim sürecinde ve mezuniyet sonrasında staj ve iş imkanı sunabilecek güçte olmasıdır.

Bugün 400’ün üzerinde eğitim kurumu ile okul öncesi eğitimden lise eğitimine kadar üç milyon altı yüz binden fazla öğrenci yetiştiren final eğitim kurumları on bini aşkın eğitimci kadrosu ile eğitim öğretim sürecindeki nitel başarısını “Uluslararası Final Üniversitesi” adı altında taçlandırmak azmi ve gayesindedir.

Uluslararası Final Üniversitesi Çatalköy yerleşkesi 1. etabı olarak kabul edilen açılış için üniversitemizin 12.000 m2kapalı alanı olan öğrenci ortamlarını tamamlamış durumdadır.

Girne’nin doğusunda yer alan üniversite yerleşkesinin birinci modül hizmet binasının modern görünümü içerisinde, bilgisayar laboratuvarları, kütüphane, drama atölyesi, akıllı sınıflar, kantin-kafeterya ve sosyal alanları ile çağdaş bir öğretim ortamı oluşturulmuştur.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da