Advert
MANŞET HABERLER

Yeni Partilerin Oy Oranları

Yeni Partilerin Oy Oranları
Yeni Partilerin Oy Oranları Admin Ali Pekmezci
Advert
 
Ada Araştırma; Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Muharrem İnce'nin yeni parti kurması halinde alacağı oyla ilgili anket sonuçlarını açıkladı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan'ın kuracakları partileri aralık ayında resmen açıklamaları beklenirken, CHP'li Muharrem İnce'nin de yeni parti kuracağına dair iddialar kulisleri meşgul ediyor.

Ada Araştırma Şirketi; Babacan, Davutoğlu ve İnce ile ilgili yaptığı anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Türkiye genelini temsilen 26 ilde yapılan araştırmada katılımcılara "Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Muharrem İnce'nin kuracağı partilere oy verir misiniz?" diye soruldu. Ankete katılanların yüzde 9,5'i Babacan'a oy veririm derken yüzde 8,6'sı Davutoğlu, yüzde 7.6'sı ise İnce dedi.

21-28 Ekim 2019 tarihleri arasında 26 il genelinde gerçekleştirilen bu kamuoyu araştırması, vatandaşların Ekim 2019 Türkiye gündemini belirleyen olaylarla ilgili algı ve düşüncelerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla gerçekleştirildi.

Araştırma, 18 yaş ve üzeri toplam 1700 katılımcıyla önceden hazırlanmış soru formuna bağlı olarak (CATI) bilgisayar destekli telefonla anket yapma tekniği ile gerçekleştirildi.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
“Ara Tatil Boş Bir Zaman Dilimi Değildir”
ddddd
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit
Halk Otobüsleri Güzergah Bedellerine 5 Taksit