Advert
MANŞET HABERLER

‘MİT Tırları’ Duruşması Adana’da Yapıldı!

‘MİT Tırları’ Duruşması Adana’da Yapıldı!
‘MİT Tırları’ Duruşması Adana’da Yapıldı! Admin Ali Pekmezci
Advert

Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 51 sanık hakkındaki davanın duruşmasına devam edildi.
Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesinde "devlet sırrı ve milli güvenlik gerekçesiyle" kapalı yapılan duruşmaya tutuklu 12 sanık ile taraf avukatları katıldı.
Duruşma oturumunda, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 1 Ocak 2014'te MİT tırlarının durdurulması olayında jandarmaya ihbarda bulunduğu belirlenen ve saklandığı hücre evinde yakalanan FETÖ şüphelisi tutuklu M.İ. ile meslekten ihraç edilen değişik rütbelerdeki eski asker sanıkların savunmalarının alındığı öğrenildi.
Mahkeme heyeti, eksik hususların giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Dava duruşması geç saatlere kadar devam etti. 
MİT tırlarının durdurulmasını ve arama işlemlerini organize ettikleri gerekçesiyle FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 55 sanık hakkında açılan ve duruşmaları kapalı görülen davayla ilgili İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince yetkisizlik kararı verilerek dava dosyası, Adana Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti.
Mahkeme, ara kararıyla bazı sanıkların tahliyesine, bazı sanıkların dosyasının ayrılmasına hükmetmişti.
MİT tırları, 1 Ocak 2014'te Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, 19 Ocak 2014'te ise Adana'nın Ceyhan ilçesinde durdurulmuştu.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Balkon Park’ın Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
Balkon Park’ın Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
ddddd
ESOB, Fibabank'la Kredi Protokolü İmzaladı
ESOB, Fibabank'la Kredi Protokolü İmzaladı