Advert
MANŞET HABERLER

Cevheri, DP’nin Ankara Buluşmasında Konuştu

Cevheri, DP’nin Ankara Buluşmasında Konuştu
Cevheri, DP’nin Ankara Buluşmasında Konuştu Admin Ali Pekmezci
Advert
 
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi'ndeki Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı'nda parlamenter hükümet sisteminin önemine işaret etti, mevcut Başkanlık sisteminin mutlaka revize edilmesine vurgu yaptı. 
 "Türkiye'de devlet idaresinde, siyasette, toplumun farklı alanlarında sayısız kusurlar var. Siyasetin işi, kusurları görmezden gelmek, gizlemek ve görünmemesini sağlamak değil, o kusurları gidermek ve düzeltmektir." diyen Uysal, ülkede geçmişten beri bazı ihtilafların olduğunu ve bunlardan zenginlikler üretildiğini belirten Uysal, herkesin birbirine saygı göstermesi gerektiğini belirtti.
Birçok eski Bakan, milletvekili ve belediye başkanının katıldığı toplantıda DYP Adana 20. Dönem milletvekili Cevher Cevheri de bir konuşma yaptı. 
“Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganının eksik olmadığı Temsilciler Meclisi toplantısında HSK’ya değinen Cevher Cevheri, “HSK Türkiye açısından en önemli kurumlardan biridir. Yargının bağımsızlığı ve iktidarın yargıdan elini çekmesi noktasında HSK’daki yürütme temsilcileri yapıdan ayrılmalıdır. HSK sadece yargı mensuplarınca yönetilmelidir. Aksi takdirde ülkede yargının bağımsızlığından ve tarafsızlığından söz edilemez” dedi. 
Cevheri, toplantıya ilişkin duygu ve düşüncelerini de şöyle aktardı: 
“Demokrat Parti’nin Genişletilmiş Temsilciler Meclisi toplantısı, Barolar Birliği'nin geniş salonuna sığmayıp dışarı taştı. Ülkenin dört bir yanından kendi olanaklarıyla koşup gelen partililer, merkez sağın AK Parti tarafından devşirilen oylarını tekrar asıl sahibine döndürme kararlığı içindeydiler.
Genel Başkan Gültekin Uysal'ın, Cumhurbaşkanlığı ile parti başkanlığının aynı kişide birleşemeyeceğini, ön seçim ve tercihli oyla seçilecek bir Meclis'in gerekliliğini vurgulaması, günün en çarpıcı başlıklarıydı.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmıyor
Adana Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmıyor
ddddd
Ceyhan Cezaevi Bekleme Salonu İnşaatı Başladı
Ceyhan Cezaevi Bekleme Salonu İnşaatı Başladı