Advert
MANŞET HABERLER

Enkazdan Çıkarıldı, Maalesef Kurtarılamadı

Enkazdan Çıkarıldı, Maalesef Kurtarılamadı
Enkazdan Çıkarıldı, Maalesef Kurtarılamadı Admin Ali Pekmezci
Advert
 

Elazığ Sivrice'de saat 20.55'te 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Elazığ'da 5, Malatya'da 25 bina yıkıldı. Elazığ'da 16, Malatya'da 4 kişi hayatını kaybetti, toplam 1030 kişi de yaralandı. Enkaz altında olduğu değerlendirilen 30 kişiyi kurtarma çalışmaları devam ederken artçı depremler de yaşanmaya devam ediyor. Geceden bu yana (10:00) enkazdan 2'si çocuk toplam 8 kişinin çıkarıldığı belirtildi. Çıkarılanlardan birinin hamile olduğu belirtildi. Henüz sağlık durumlarına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Son dakika bilgisine göre ölü sayısı 21'e yükseldi (10.05). Öte yandan dün akşam enkazdan kurtarılan 12 yaşındaki Miraç yaşamını kaybetti. 12 yaşındaki Miraç Dişli, babası Meriç Dişli ve altı aylık hamile annesi Pınar Dişli ile birlikte Gezin beldesindeki Tılhem Caddesi’ndeki altı katlı Mavi Göl Apartmanı‘nın enkazında kalmıştı.  Dişli ailesi enkazdan sağ olarak kurtarılırken, Miraç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Anne ve baba Dişlilerin tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Sabah saatlerinde merkez Mustafa Paşa Mahallesi'nde yıkılan 5 katlı apartmanın enkazından birer saat arayla iki kadın çıkarıldı. Yaralılar ambulansla Fırat Üniversitesi hastanesine kaldırıldı. Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde çöken binanın enkazında ekipler tarafından depremden 12 saat sonra enkazdan bir kişi daha canlı çıkarıldı. Yaralı, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Enkazdan çıkarılan kişinin hamile bir kadın olduğu öğrenildi. Depremin şiddetinin en yoğun olduğu Elazığ'ın Gezin ilçesinde bir baba ve bir çocuğun halen enkaz altında olduğu belirtildi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Çukurova Oğuz Boyları Derneği Valilikte
Çukurova Oğuz Boyları Derneği Valilikte
ddddd
Başkan Çetin’den Kadınlara Özel İlgi...
Başkan Çetin’den Kadınlara Özel İlgi...