Advert
MANŞET HABERLER

FETÖ Davası Sanıklarına Ceza Yağdı

 FETÖ Davası Sanıklarına Ceza Yağdı
 FETÖ Davası Sanıklarına Ceza Yağdı Admin Ali Pekmezci
Advert

Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan dava açılan eski öğretmen 9 sanıktan 5'ine 7 yıl 6'şar ay, 4'üne ise etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 2 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Bektaş Baş, Gökhan Işık, Yusuf Daşan, Abdulkerim Doğru, Ali Çam, Recep Özçetin, Tufan Soğan, Ümit Ersoy ve Abdulkerim Yağcı ile avukatları katıldı.
Hakkındaki iddialar hatırlatılarak savunması alınan sanıklardan Baş, FETÖ/PDY'nin "mahrem imamları" ile ankesörlü ve büfe telefonlarından periyodik, ardışık arama sistemiyle haberleşmediğini iddia etti.
Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaasını tekrar ederek, tüm sanıkların üzerlerine atılı "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılması yönünde görüş sundu. 
Mahkeme heyeti, sanıklar Bektaş Baş, Yusuf Daşan, Abdulkerim Doğru, Ali Çam ve Recep Özçetin'e "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6'şar ay, sanıklar Gökhan Işık, Tufan Soğan, Ümit Ersoy ve Abdulkerim Yağcı'yı etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 2 yıl 6'şar ay hapis cezası verdi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Kıvanç: Sektörde İstihdamdan Mutluyuz
Kıvanç: Sektörde İstihdamdan Mutluyuz
ddddd
FETÖ'nün 'Büyük Bölgecisi'ne 8 Yıl 9 Ay Hapis!
FETÖ'nün 'Büyük Bölgecisi'ne 8 Yıl 9 Ay Hapis!