Advert
MANŞET HABERLER

ŞOK: İlaçlar Geri Ödeme Listesinden Çıkartılıyor

ŞOK: İlaçlar Geri Ödeme Listesinden Çıkartılıyor
ŞOK: İlaçlar Geri Ödeme Listesinden Çıkartılıyor Admin Ali Pekmezci
Advert
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda çok sayıda ilacın geri ödeme listesinden çıkarılacağı ve eşdeğer ilaca SGK tarafından ödenen fark uygulamasının yüzde 10’dan yüzde 5’e çekileceğine dair iddiaları dile getirdi.
VATANDAŞIN CEBİNDEN DAHA ÇOK PARA ÇIKACAK
CHP’li Bulut, daha fazla ilaç kaleminin geri ödeme kapsamına alınması beklenirken, SGK’nın farkı düşürmesinin, vatandaşın ilaca cebinden daha fazla para çıkmasına neden olacağını belirtti. Bulut, ekonomik krizdeki vatandaşların ilaca erişiminin güçleşeceğine dikkat çekti.   İktidarın, yerli ve milli ilacın gelişmesi için adımlar atılacağı yönündeki söylemlerini hatırlatan Bulut, eşdeğer ilaca ödenen payın azaltılmasının yerli ilaç üretimini ve üreticisini vuracağını kaydetti.
DOĞRUYSA BU KARARDAN DÖNÜLMELİDİR
Bu uygulamanın halk sağlığına, yerli ilaç politikasına, yerli ilaç üreticilerine ve eczacılara zarar vereceğini belirten Bulut, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan bu iddialar ile ilgili ivedilikle şeffaf bir bilgilendirmeyi kamuoyuna yapmasını beklediklerini bildirdi. Sağlığın Anayasal bir hak olduğunu, sağlıktan tasarruf olamayacağını kaydeden Bulut, iddialar doğruysa bir an önce bu yanlış karardan dönülmesini de istedi.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Kötü Haber:  Tüm İlaçlara Yüzde 12.10 Zam!
Kötü Haber: Tüm İlaçlara Yüzde 12.10 Zam!
ddddd
Çocukluk Çağı Kanserleri Arasında Birinci...
Çocukluk Çağı Kanserleri Arasında Birinci...