Advert
MANŞET HABERLER

“Bilim Kurulu Kendisine Sözcü Tayin Etmeli”

“Bilim Kurulu Kendisine Sözcü Tayin Etmeli”
“Bilim Kurulu Kendisine Sözcü Tayin Etmeli” Admin Ali Pekmezci
Advert

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Aziz milletimiz Bilim Kurulunun değerli üyelerinin hangi birisine kulak versin? Bu çerçevede ihtiyaç varsa Bilim Kurulundan bir sözcü tayin edilerek beyanat enflasyonun önüne geçilebilecektir" dedi.

MHP lideri, televizyonda yorum yapan uzmanları da "Deprem olur bunlar çıkar, sel olur bunlar konuşur, salgın olur bunlar dile gelir. Bıktık bunların hezeyan ve cehaletlerinden! Susulacak yerde konuşmak ahmaklıktır" sözleriyle eleştirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, korona virüsüyle mücadeleye ilişkin olarak, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli yaptığı paylaşımlarda, “Sosyal izolasyonla evde kalarak, birbirimize dayanarak, yardımlaşma kanallarını aktifleştirerek, karamsarlığı kovarak virüs karanlığını bertaraf edeceğiz” ifadesini kullandı.

Açıklamasında, Bilim Kurulu üyelerinin birbirlerinden farklı açıklamalar yapmalarının toplumun kafasını karıştırdığını söyleyen Bahçeli, “Bu süreçte tavsiyelere uymak, telaşa kapılmamak, birbirimize güvenip inanmak yegane çare ve çözümdür. Bilim Kurulumuzun 26 muhterem üyesi bulunmaktadır.

Hepsi de birbirinden değerli bu bilim insanlarının fedakarca çalışmaları ümitlerimizi diri tutmaktadır. Ancak bu bilim insanlarının her birisi farklı farklı televizyon kanallarına çıkıp sürekli aynı şeyleri tekrarlamaktadır.”

Bu süreçte ellerin nasıl yıkanacağından diğer temizlik ve hijyen şartlarına nasıl uyulup riayet edileceğinin Bilim Kurulu’nun üyeleri tarafından ısrarla ve inatla anlatıldığını hatırlatan Bahçeli, “Herhalde söylenenleri anlamayan, ellerin nasıl yıkanacağını bilmeyen kalmamıştır.

Bunlar oluyorken değerli bilim insanlarımızın kimisi umut vermekte, kimisi ufuk çizmekte, kimisi korku salmakta, kimisi de zevahiri kurtarmaktadır!” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her gün şeffaf ve samimi bir üslupla korona virüsüyle ilgili gelişmeleri açıklayıp milletle en doğru bilgileri paylaştığını belirten Bahçeli, şunları ifade etti:

“Bu gerçek ortadayken, televizyon ekranlarından maksadı aşan, farklı yerlere çekilen, kargaşa yaratan beyanatlara ne gerek vardır? Aziz milletimiz Bilim Kurulunun değerli üyelerinin hangi birisine kulak versin? Hangisine itibar etsin? Hangisini dikkate alsın? Karşımızda bir karmaşa vardır.

Bu çerçevede ihtiyaç varsa Bilim Kurulundan bir sözcü tayin edilerek beyanat enflasyonun önüne geçilebilecektir. Tıp eğitimi almamış, virüs nedir bilmeyen sabitleşmiş sabit yorumcular ekranlarda bilirkişilik taslamaktadır.”

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
ddddd
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”