Advert
MANŞET HABERLER

Suriyeli Kanaat Önderlerine Korona Bilgilendirmesi

Suriyeli Kanaat Önderlerine Korona Bilgilendirmesi
Suriyeli Kanaat Önderlerine Korona Bilgilendirmesi Admin Ali Pekmezci
Advert
Vali Mahmut Demirtaş, Adana Valiliği toplantı salonunda bir araya geldiği Suriyeli kanaat önderlerine koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında alınan tedbirlerle ilgili uyarılarda bulundu.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadelenin en iyi şekilde gerçekleşmesi için kentte yaşayan her bir insanın alınan tedbirlere koşulsuz riayet etmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Demirtaş, “İlimizde bulunan Suriyeli misafirlerimizden de hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı için aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Çünkü bir kişinin tedbirsizliği virüsün yayılmasına, mücadelenin sekteye uğramasına neden olabilir.” dedi.
Hiç kimsenin “Bana bir şey olmaz” mantığıyla hareket etmemesi gerektiğini ifade eden Vali Demirtaş, “Durumun ciddiyetinin farkında olmamız, tedbiri elden bırakmamız lazım. Bu süreçte yapmamız gerekenler zorunlu olmadıkça evden çıkmamak, çıkmak zorunda kalırsak sosyal mesafe kuralına uymak. Hatta evimizde de ailemize karşı sosyal mesafe kuralını uygulamalıyız. Ellerimizi su ve sabunla dezenfekte etmeli ve hijyen kurallarını da hiç aksatmadan yerine getirmeliyiz.” dedi.
Uzmanların yaptığı uyarıların dikkate alınmasının hayati önem arz ettiğini ifade eden Vali Demirtaş, herkesin üzerine düşenleri yerine getirmesi halinde bu sıkıntılı sürecin en az kayıpla atlatılacağına yürekten inandığını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ceyhan’da Asfalt Çalışmaları Tam Gaz...
Ceyhan’da Asfalt Çalışmaları Tam Gaz...
ddddd
Adana Uçuşları 4 Haziran’da Belli Olacak!
Adana Uçuşları 4 Haziran’da Belli Olacak!