Advert
MANŞET HABERLER

Mevlana ve Şems’in, Adeta Vücut Bulduğu İkili...

Mevlana ve Şems’in, Adeta Vücut Bulduğu İkili...
Mevlana ve Şems’in, Adeta Vücut Bulduğu İkili... Admin Ali Pekmezci
Advert
ALİ PEKMEZCİ 
 
Basın Yayın Müdürü Gökhan Üney’in kontrolü ve talebindeki, Seyhan Belediyesi’nin 5 milyon lira muhammen bedelli ihalesi iptal edildi. Çünkü ihale şartnamesine konan “özel şirketlere kesilen faturaların da iş bitirme belgesi olarak kabul edilmesi” şeklindeki madde işin cılkını çıkardı. Komik rakamlara varan miktarlar teklif edildi. 
Başkan Akif Akay buna hiç karışmadı bile. 
Çünkü Akif Akay ile Gökhan Üney arasındaki bağ, Mevlana ile Şems kadar sıkı ve candandı. Birbirilerini tamamlayan, besleyen.. 
Mevlana’nın Şems’e hissettikleri, adeta birbirini yıllardır tanıyan ve güvenen bu iki isim arasında vücut buluyordu. 
Ayrıca...
MHP’li Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Basın Yayın Müdürü Gökhan Üney hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunmuştu. Adana Valiliğini konuyla ilgili olarak soruşturma başlattı. 
Şehmus Uçar'ın 2020/9210 sayılı başvuru nosuyla savcılığa suç duyurusu şu şekildeydi: 
"Yapılan doğrudan teminlerle belediye zarara uğratılmakta;
Meclis Üyesinin talep ettiği bilgiler verilmemekte ve gizlenmekte;
Kişilerin 4982 sayılı yasa ile bilgi edinmelerinin önünün kesilmesi
Görevi kötüye kullanmak ile ilgili konularda kamu davası açılması yönünde başvuruda bulunduk. 
Basın Yayın Müdürlüğünün, Destek Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla 60.000 TL+KDV ye yaptırmış olduğu GAZETTE SEYHAN’ın; yapmış olduğumuz piyasa araştırmasına göre 20 bin TL ile 25 bin TL arasında yaptırılması varken neden böyle bir fahiş fiyatla yaptırılmış ve Belediye zarara uğratılmıştır. Ayrıca 3 ayda bir düzenli olarak yaptırılan bu GAZETTE SEYHAN ile 5 yılda Belediye yaklaşık 800.000 TL zarar uğratılması muhtemeldir. 
Buna benzer doğrudan teminlerin yapıldığı;
Basın Yayın Müdürlüğü 
İşletme ve İştirakler Müdürlüğü 
Destek Hizmetler Müdürlüğü ile ilgili yazılı ve sözlü olarak bilgi istediğimizde akıl almaz bir anlayış ve düşünceyle taleplerimiz yerine getirilmediği gibi hukuk dışı bir kararla bilgileri veremeyeceklerini yazılı olarak tarafımıza iletmişlerdir. 
Seyhanlı vatandaşlarımızın mukaddes oylarıyla seçilmiş bir Meclis Üyesi olarak; Seyhan Belediyesinde yapılan yanlışları araştırmak, belediye zarara uğratanları sorgulamak, Seyhanlının hakkını koruyup gözetmek görevimizdir. Fakir fukaranın, garip gurebanın, dul ve yetim hakkı olan belediye bütçesinin hunlarca yağmalanmasına elbette izin vermeyeceğiz. Seyhanlıya gelince bütçenin olmadığını, hizmette gelince kaçanların, muhtarlarımızın, spor kulüplerimizin, derneklerimizin sorunlarını görmezden gelip yandaşlarını zengin etmeye elbette müsaade etmeyeceğiz. Bundan sonra Seyhan Belediyesi ile hukuk çerçevesinde ve şerefli savcılarımızın önünde hesaplaşacağız."
Soruşturmaya rağmen Gökhan Üney görevde. 
DİPNOT: 
‬Başkan Akif Akay’ın kızı Deniz ŞENYURT. Seyhan Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü damat Erkal Şenyurt’un eşi. ‬ ‪Belediyedeki ihalelerde dahli var mı, yoksa iddialar yalandan mı ibaret.?‬ ‪’Bunu sorup, alacağımız yanıtları virgülüne dokunmadan yayınlayacağız.’ derken karşımıza bu öncelik çıktı. 
Deniz-Erkal Şenyurt’a da sorularımız geliyor. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
ddddd
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”