Advert
MANŞET HABERLER

Para Yardımı Vatandaşın Ayağına Gidiyor

Para Yardımı Vatandaşın Ayağına Gidiyor
Para Yardımı Vatandaşın Ayağına Gidiyor Admin Ali Pekmezci
Advert
Vali Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde hane başı 1.000’er TL’den oluşan para yardımı ödemeleri ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele ederken ihtiyaç sahibi vatandaşların mağdur edilmemesi için gerekli tedbirlerin devletimiz tarafından alındığını vurgulayan Vali Demirtaş, “Bilindiği üzere ülkemiz genelinde Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde hane başı 1.000’er TL’den oluşan para yardımı 1 Nisan tarihinden itibaren hak sahiplerine ödenmeye başlamıştı. Ancak gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde, birçok vatandaşımızın ödeme noktalarına aynı anda gitmeleri, oluşan kalabalık ortamda sosyal mesafenin korunmadığı gibi görüntülere hep birlikte şahit olduk.  Bu durumun koronavirüsün yayılma riskini arttıracağı değerlendirilmiş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ödemelerin vatandaşlarımızın ikametlerinde yapılmasına karar verilmiştir.” dedi.
Vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, “Bizler vatandaşlarımız için görevimizin başındayız. Ancak bu süreçte vatandaşlarımızdan beklediğimiz davranışlar var, uyulması gereken kurallar var. Koronavirüs salgınının en kısa sürede atlatılması, toplum sağlığının korunması ve hayatın normal akışına dönebilmesi için elimizden gelen gayretin fazlasını gösteriyoruz. Vatandaşlarımızdan da beklentimiz, bu süreçte evlerinden çıkmamaları ve bizlerden gelen uyarılara kulak vermeleridir.” dedi.
Konuşmasının devamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara hanelerinde yapılacak ödemelerin bugün itibariyle başladığını söyleyen Vali Demirtaş, “Ödeme yapmak için personelimiz tarafından ziyaret edilen vatandaşımız şayet evinde bulunamamışsa, kendilerine ödeme yapılamayacak. Koronavirüsle mücadelede evde kalmanın hayat kurtardığını sık sık hatırlatıyoruz. Buna rağmen dışarıda bulunan ve ödeme sürecinde evlerinde bulunamayan vatandaşlarımızın ödemeleri personelimiz tarafından kendilerine teslim edilemeyecektir. Bu süreçte esas olan evde kalmaktır.” dedi.
Adana genelinde yapılacak ödemelerin bir an önce tamamlanması için sahada birçok güvenlik görevlisi ile posta dağıtıcısının görevlendirildiğine değinen Vali Demirtaş,  “İnşallah çok kısa bir sürede tüm yardımlarımızı vatandaşlarımıza ulaştırmış olacağız. Koronavirüsle mücadele tedbirlerinin ilimizde eksiksiz uygulanması ve bu süre zarfında vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda sahada canla başla çalışan personelimize de kurallara uyarak toplum sağlığının korunmasına katkıda bulunan hemşehrilerime de teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
ddddd
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”