Advert
MANŞET HABERLER

Bilal Uludağ’dan “Berat Kandili” Mesajı

Bilal Uludağ’dan “Berat Kandili” Mesajı
Bilal Uludağ’dan “Berat Kandili” Mesajı Admin Ali Pekmezci
Advert

  Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Berat Kandili vesilesiyle yayınladığı mesajında, “Mübarek gün ve gecelerin, kendimizi bir kez daha gözden geçirmek, manevi sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmesi gerekmektedir” dedi.

  Mübarek gün ve gecelerin, kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek, manevi sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmesi gerektiğini ifade eden Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ: Gün günahlardan berat etme günüdür

  Başkan Uludağ, Berat Kandili ile ilgili yayınladığı mesajda; “Berat Kandili aynı zamanda mübarek Ramazan Ayını müjdeleyen bir zaman dilimidir. Mübarek gün ve geceler günahlardan berat etmek için bir vesile olarak görülmelidir. Berat Kandili, Müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir. Berat Kandilinde yapılan dua ve iyiliklerin önemi büyüktür. Böyle mübarek gecelerin manevi havası içerisinde birbirimize sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmalı, dargınlık ve kırgınlıklara son verip nefretin yerine sevgiyi kucaklayarak kırık kalpleri onarmalıyız. Bu mübarek gecelerde kendimize ve tüm insanlığa dua edelim. Peygamber Efendimiz (S.A.V) birçok hadis-i şeriflerinde Berat Gecesi'nin feyiz ve bereketine dikkat çekmektedir. Bu vesile ile Berat kandilinizi kutluyor, memleketimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa sağlık, huzur, birlik ve beraberlik getirmesine vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” dedi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
CHP’li Vekiller Sözcü’yü Ziyaret Etti
ddddd
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”
“Kadın Cinayetleri Zamanaşımına Uğramasın”