Advert
MANŞET HABERLER

CHP’de Akif Akay‘ı Sorgulama Toplantısı!

CHP’de Akif Akay‘ı Sorgulama Toplantısı!
CHP’de Akif Akay‘ı Sorgulama Toplantısı! Admin Ali Pekmezci
Advert
CHP’li Meclis üyelerinin Seyhan’daki başkaldırısı amacına ulaştı ve genel merkeze kadar ulaşan şikayetler üzerine şu anda olağanüstü bir toplantı gerçekleşiyor. 
CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, İlçe Başkanı Ahmet Dardağan ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay’ın yanısıra il yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı kapalı toplantı halen devam ediyor. 
Meclis üyelerinin şikayetleri ve genel merkeze kadar ulaşan yazışmalar Akif Akay ve yönetimi için tehlike çanlarının çaldığı şeklinde yorumlanıyor. 
KONUYLA İLGİLİ BUGÜNKÜ HABERİMİZ ŞÖYLEYDİ: 
Fokur fokur kaynayan Seyhan Belediyesi’nde bu defa da CHP’li Meclis üyeleri kazan kaldırdı. 
Dün toplanan 20 Meclis üyesi, Başkan Akif Akay ve yönetim kadrosundan şikayetlerini içeren bir rapor hazırlayıp Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilmek üzere CHP Genel Merkezine sundu.  
Raporda Akif Akay yönetiminin CHP ekseninden kayıp aileselleştiği, belediyenin adeta kışlaya döndüğü, atamalarda liyakatın gözardı edildiği, ilçenin sorunlarına dair hiçbir taleplerinin karşılanmadığı gibi saptamalar yer aldı. 
CHP İl ve Seyhan İlçe Başkanını da bilgilendiren Meclis üyeleri, bu şartlar altında partinin bir daha ilçede seçimi kazanmasının imkansız hale gelmekte olduğunun da altını çizdi. 
Top şimdi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nda. 
Bilindiği gibi Seyhan Belediyesi’nde başkan yardımcılarından Rukiye Çinkılıç önce istifa etmiş sonra ikna yöntemiyle tekrar göreve başlamıştı. Dün de Başkan Yardımcısı Hıdır Çak azledilirken, şikayetlerin Özel Kalem Müdürü damat Erkal Şenyurt, eşi Deniz Akay Şenyurt ve Basın Yayın Müdürü Gökhan Üney üzerinde yoğunlaştığı görüldü.
Seyhan Belediyesi’nde sac ayağı olarak damat Erkal Şenyurt'un yanısıra Başkan Yardımcısı Selçuk Özkök ve İşletme Müdürü Semih Sayınta da işaret ediliyor..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ceyhan’da Asfalt Çalışmaları Tam Gaz...
Ceyhan’da Asfalt Çalışmaları Tam Gaz...
ddddd
Adana Uçuşları 4 Haziran’da Belli Olacak!
Adana Uçuşları 4 Haziran’da Belli Olacak!