Advert
MANŞET HABERLER

65 Yaş Üzerini Pazar Günü Bekleyen Tehlike!

65 Yaş Üzerini Pazar Günü Bekleyen Tehlike!
65 Yaş Üzerini Pazar Günü Bekleyen Tehlike! Admin Ali Pekmezci
Advert
Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerden birisi de 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı kısıtlaması idi. Sosyal hayatta normalleşmeye gidilmesinin ardından, kademeli olarak bu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması da esnetilmeye başlandı. 
Belirli gün ve saat dilimlerinde 0-14 yaş, 15-20 yaş ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkabilecekleri belirtildi. Uygulamanın ilk etabı geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. 65 yaş üzeri vatandaşlar, kendilerine tanınan zaman diliminde sokağa çıkabildiler. Şimdi ise gözler 17 Mayıs Pazar günü 11.00-15.00 arası gerçekleşecek olan sokağa çıkma iznine çevrildi. 
Adana bu konuda diğer illere oranla bir hayli risk taşıyor. Çünkü 17 Mayıs Pazar günü Adana’da hava sıcaklığı 42 derece olarak tahmin ediliyor. Aralarında hastaların da bulunacağı kesin olan 65 yaş üzeri yaşlıların o saatte sokağı çıkacak olması sağlık açısından ciddi tehlike içeriyor.  Bu konuda hekim ya da uzman olmaya gerek yok. 
Covid-19 İle mücadele sürecinde son derece başarılı bir strateji izleyen Adana Valisi Mahmut Demirtaş da mutlaka bu riskin farkındadır. 
Biz de üzerimize düşeni yapıyor; 65 yaş üzerinin sokağa çıkma izninin daha uygun saatlere çekilmesini öneriyoruz. Örneğin sabah erken saatler ya da iftar sonrası gibi. 
Elbette ki son söz Adana Valisi ile İl Pandemi Kurulu’nundur.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
ddddd
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum